Apple Music nebo Spotify?

Apple Music nebo Spotify

Pokud pravidelně posloucháte rádio, určitě vám neunikla informace, která se týká Apple Music a Spotify. Právě tyto dva přehrávače hudby jsou teď velkými konkurenty. Spotify dlouho doslova válcoval Apple Music, ale najednou se ukázalo, že Apple Music je mnohem používanější než Spotify. V rádiích se tak často dotazují posluchačů, jaký přehrávač upřednostňují. Na základě anket dále rozebírají toto téma, proto ho pojďme rozebrat taky.

To, že Apple Music je aktuálně mnohem používanější než Spotify, dokazuje i fakt, že Apple Music už brzo překoná svého konkurenta v počtu amerických předplatitelů. Jejich počet totiž roste, a to rychlostí blesku.

Otázkou však je, proč lidé z čista jasna dávají přednost právě Apple Music. Je to snad proto, že je Spotify přestal bavit? Přece jenom Spotify je jedním z pionýrů na poli hudebního streamingu a na trh vstoupil před dlouhými dvanácti lety. Sice si získal během svého působení více jak 150 milionů uživatelů, kteří aktivně snad dennodenně poslouchají to nejnovější, ovšem najednou se ukazuje, že lidé chtějí asi změnu.

Apple Musíc se označuje stále za novinku

I když je Apple Music na trhu teprve od roku 2015 (tedy pouhé tři roky), pořád je to jistá novinka, kterou se lidé postupně snaží prozkoumat. Svými počty aktivních uživatelů Apple Music dostihuje Spotify – aktuálně mám Apple Music více jak sto milionů uživatelů, z nichž necelých čtyřicet milionů je platících. Nemůžeme se tedy divit, že Apple Music na americkém trhu roste rychleji než Spotify, a to o celá tři procenta.

Tvrdý konkurenční boj

Bezesporu se jedná o jeden z největších a nejtvrdších konkurenčních bojů současnosti. Zatímco Apple má ve své nabídce skladeb kolem 45 milionů, Spotify jich má pouze třicet milionů. Spotify funguje ve více jak 61 zemích, Apple Music díky svým zařízením a technologiím, které má dneska kdekdo, sahá do 115 zemí světa.

Další články