Kdy bude dokončena D8?

D8

Česká republika se stále snaží, aby se tu lidé měli dobře. Bohužel však potraviny u nás stále stoupají, což je pro mnohé lidi naprosto šílená situace, díky které se většinou rozhodnou založit si svůj vlastní dům a pěstovat zeleninu a chovat drůbež. Ovšem mimo tuto problematiku se tu žije naprosto fantasticky. Nezaměstnanost je nízká, počet volných pracovních míst stále roste, jen podnikatelé to nemají zrovna nejlehčí, pakliže se zaměříme na to, že nemají koho dosazovat na volná pracovní místa, ale to už je zkrátka – jak se říká – jejich boj a samo podnikání je riskantní, což věděli na úplném začátku, proto s takovou možnou situací mohli počítat.

Nicméně aktuálně se řeší v České republice hlavně dálnice D8, jejíž stavění je samozřejmě v plném proudu. Hlavně řidiče zajímá konečný termín dostavění, protože tato stavba značně komplikuje dopravu na mnoha místech České republiky. Termín dokončení už byl zhruba předpokládaný, to se však změnilo a aktuálně je termín dostavění opět ve hvězdách, což asi nepotěší právě řidiče, kteří rozestavěnou dálnicí projíždějí.

Jak daleko jsme s touto stavbou D8?

V současné době stavbaři zpevňují betonovou injektáží nestabilní část této nové dálnice zhruba v místech Českého středohoří. Tímto by tedy měla končit teprve první etapa celkové stabilizace, což sám potvrdil i mluvčí Ředitelství silnic a dálnic. Termín otevření dálnice je však jejich tajemstvím, proto se spekuluje nad tím, že ani oni sami netuší, kdy tento termín bude.

Největší problém je aktuální u Prackovic, kde je asi dvoukilometrový úsek už od loňského otevření sveden do jednoho dálničního pruhu. Je nutné také poznamenat, že ke stavbě této dálnice byly použity i mimořádné náklady, které se vyšplhaly až ke čtvrt miliardě. V současné době se dokonce potýkáme i s větším omezením provozu, které bylo ředitelství doporučeno od odborníků těsně před tím, než byl otevřen poslední úsek.

Další články