Bude z vás milionář nebo ne? Položte si základní otázky

milionář

Než začnete podnikat, jistě byste si měli položit několik otázek, které vás dovedou na tu správnou cestu, po níž se chcete vydat. Samozřejmě ty nejzákladnější se vztahují na službu nebo produkt, se kterým se rozhodnete vstoupit na trh, ale řada otázek také tkví především ve financích. Řada začínajících podnikatelů začala podnikat především kvůli tomu, že chce v budoucnu vydělávat opravdu velké množství peněz, ale už si neuvědomují, že k takovému velkému zisku také vede opravdu dlouhá cesta, ze které následně nejde jen tak vycouvat. Proto položit si základní otázky je vážně důležité, protože jinak se nemůžeme odtrhnout z místa. Začnete například následujícími otázkami, které vám zodpoví, jestli se vůbec miliardářem stát můžete nebo jestli to máte rovnou sbalit a vzdát.

1. Přemýšleli jste nad tím, že by jednou vaše podnikání mohlo vynášet miliony?

Pokud se vaše odpověď rovná „ano“, tak bude cesta za vašimi miliony celkem trnitá. Pokud jdete za svým cílem jen kvůli penězům, mnohdy se stane, že se bohužel octnete na rozcestí, které vám bude nabízet směr „Větší zisk z jednoho závazku“ a „Bez zisku, ale posun firmy je zajištěn“. Vy se samozřejmě rozhodnete pro zisk, i když pouze postup by vám zanedlouho mohl vykázat zisk mnohem větší, než který jste dostali na tomto rozcestí. Proto buďte otevření možnostem a ne pouze penězům. Podnikání je cesta, která peníze často přinese z ničeho nic.

2. Chcete mít úspěšný podnik jenom proto, abyste mohli cestovat?

Jestliže je opět vaše odpověď kladná, tak to zrovna zabalte. Podnik není jen možností k tomu, abyste mohli vycestovat a stát se lepším díky nespočtu zážitků. Mnohdy se na krásnou dovolenou můžete vydat pouze se záložními drobnými penězi v kapse a velkým batohem. I tak se sbírají zážitky při cestování. Zkuste to takto, nevydělávejte jen proto, že si myslíte, že jinak cestovat nejde. Mnohdy právě levnější spontánní dovolené jsou lepší, než luxusní hotely, v nichž stejně celé dny prosedíte u velkých obrazovek.

Další články