Budete chvilku v zahraničí? Za roaming ušetříte!

roaming

Mnoho lidí rádo cestuje do zahraničí. Většinou to bývá především v době letní dovolené, kdy odcestují někam k moři. V jiném případě se pak jedná o jednodenní výlety nebo o prodloužené víkendy, které se stráví například s přáteli nebo jen s partnery někde v relaxační zóně, kterou v České republice nenajdeme. V takovém případě jsme se vždy báli zvednout telefon nebo jen poslat textovou zprávu, protože psaní mezi jednotlivými zeměmi bylo opravdu velice drahé. Nikdo nechtěl platit velké sumy peněz za krátký hovor s příbuzným, kde si stejně napíšou jenom krátké pozdravení a co je nového. Nyní si však oddechnete, pokud patříte do této skupiny.

Operátoři spouští nová pravidla roamingu!

Operátoři se totiž rozhodli, že spustí naprosto nová pravidla roamingu, abyste zkrátka ušetřili. Mezi operátory, kteří se na takových pravidlech podílí, patří především T-mobile nebo Vodafone. Právě tito dva operátoři se rozhodli spustit roamingové volání i v zemích Evropské unie pro všechny svoje klienty za stejné ceny, za které telefonují v České republice! Právě tato novinka se jistě velmi výrazně promítne do každoměsíčních účtů mnoha zákazníků, kteří třeba jen volali ze zahraničí z důvodu pracovních pochůzek a z důvodu pracovního vyřizování.

Co se však týče zákazníků O2, ti si musí ještě počkat. Tento operátor totiž nechce tarif zavést ihned, ale počká si na začátek prázdnin, kdy se tarif plnohodnotně naskytne i jejich klientům. Stejné ceny se budou týkat i datových služeb a dalších předplacených karet. Evropská unie toto jenom schvaluje a podporuje. Právě i ona dává potřebné termíny, do kdy musí tyto stejné platby za roaming platit.

Není sečemu divit, když se do těchto pravidel musí operátoři pustit. Tolik, kolik zákazníci provolali po celém světě během minulého roku – to je naprosto šílené! Zákazníci T-mobilu po celém světě provolali zhruba devětasedmdesát milionů minut a přijali zhruba sto pět milionů minut hovorů!

Další články