Buďte bohatí jako Zuckerberg!

zuckerberg

Na cestu podnikání se vydává řada z nás. Někdo jde vstříc svému nápadu o nějaké službě, jenže pokud se rozhodnete podnikat se službou, musíte mít v záloze řádný počet výhod, které vás trochu odliší od vaší konkurence. Pakliže se rozhodnete podnikat pomocí aplikací, musíte se řádně podívat na zoubek těm současným. V dnešní době se už vyskytuje snad každá aplikace zabývající se každým problémem. Ovšem samozřejmě mnohdy se dočkáme toho, že najdeme výjimku.

Před několika lety našel výjimku i mladý kluk jménem Mark Zuckerberg a přišel na světový trh se skvělou aplikací, která sbližuje lidi, co jsou daleko, ale oddaluje ty, co jsou od sebe pár metrů – přišel s Facebookem. Tato sociální síť později přeměněna také na aplikaci mu dala nejen úspěch, ale také finančně zaopatřený život. Kdo by to byl tušil, že se z tak mladého člověka stane miliardář, kterému rostou zisky co každý rok. Přesně tak – za loňský rok mu vzrostlo jeho jmění o neuvěřitelných šest miliard korun!

Jak to udělal?

Jednoduše – vše totiž spočívá ve zvyšování akcií. Ve společnosti Facebook vlastní čtrnáct procent a jelikož vzrostla cena akcií této sociální sítě za loňský rok o čtrnáct procent, může se těšit z většího zisku, konkrétně se může těšit na pět celá devět miliardu dolarů. V současné době jeho jmění činí už neskutečných necelých dvaapadesát miliard dolarů. Když si tento rok pohne, může se za chvilku těšit z toho, že bude osídlovat jednu z pozic oblíbeného žebříčku nejbohatších lidí světa.

Není se čemu divit, že sociální síť Facebook zase o něco více vydělává. Čistý zisk se vloni zvýšil o 165 procent, což znamená, že vydělal zhruba sedm a půl miliardy dolarů. Především za to může zvýšená návštěvnost této sociální sítě a také nové reklamy, které používají tuto síť pro nové zákazníky. Navíc se navázalo také značné propojení s Instagramem a i to je jedna z možností, proč právě zisk společnosti vzrostl o tak vysoké procento.

Další články