Business casual pro muže aneb pravidla oblékání pro podnikatele

Business casual pro muže aneb pravidla oblékání pro podnikatele

Jakožto podnikatel byste neměl chodit do práce v teplácích nebo v riflích. Jsou zkrátka nějaké hranice, které byste neměl překročit. Pravdou ale je, že mnozí podnikatelé nevědí, jak by měli do podniku chodit. Podle odborníků je ideální oblečení ve stylu business casual, ale co to vlastně znamená nebo jak se podle tohoto stylu obléknout? 

Business casual je v mnohých podnicích a společnostech stanovený dress code. Jedná se o formální styl oblékání, který však není jedinci příliš nepříjemný. Pojďme si zmínit několik zásadních pravidel pro muže, které jim pomohou se do tohoto stylu obléknout.  

Pravidla business casual pro muže 

  • Zásadně noste košili, a to s límci i knoflíky. Pokaždé si ji zastrčte do kalhot, k tomu zvolte vhodný pásek. Kravatu si v tomto případě můžete, ale také nemusíte vzít.  
  • V ideálním případě by košile měla být jednobarevná. Bílé košile jsou formálnější a nikdy s nimi nešlápnete vedle. Vyhněte se naopak zbytečným křičícím barvám, jako je fialová, růžová nebo žlutá.  
  • Pokud jste milovníkem vzorů, košile s formálním vzorem jsou povoleny. Na mysli máme hlavně formální vzory ve stylu kostek, popelínu nebo oxfordský vzor.  
  • Co se týče kalhot, povolené jsou například plátěné kalhoty, kalhoty od obleku nebo dnes velice populární manšestráky. Nevhodné jsou naopak džíny, které se nehodí.  
  • U kalhot dbejte na to, aby vám vždycky sahaly až k botám, kalhoty krátké nevypadají příliš dobře. Vyhněte se také kalhotám v zářivých barvách, jako je fialová nebo žlutá.  
  • Pokud je venku chladno, na košili si klidně můžete obléknout svetr nebo vestičku. Tím dosáhnete zajímavého vzhledu.  
  • A co boty? Nevhodné jsou především botasky nebo otevřené boty. Také se vyvarujte žabkám. Vhodné jsou naopak polobotky nebo formální kožené boty.  
  • Volte vhodné ponožky. Ideální barvy jsou ty neutrální čili hnědá, černá nebo šedá. 

Další články