Ceny potravin opět rapidně rostou!

ceny rostou

Ekonomická situace v České republice hlásí poměrné úspěchy. Přece jenom se konečně dostavilo zpomalení inflace a dále se potýkáme s opravdu fantastickým posílením koruny. Co je však ještě lepší, je to, že nezaměstnanost je aktuálně na té nejnižší hranici vůbec. Ovšem to neznamená, že nejsou volná pracovní místa – je jich právě habaděj, bohužel nejsou obsazována, protože schopných pracovních lidí na takové pozice není. Mnoho podnikatelů proto krachuje. Což však není jediné negativní zjištění, které nám značně komplikuje žití na území České republiky.

Mimo jiné je nutné zmínit hlavně růst cen. Sice konkrétně pohonné hmoty jsou nejlevnější snad v celé historii, bohužel ceny potravin rapidně rostou. Už se však zdražování netýká pouze zeleniny, jejíž ceny jsou vysoké zejména kvůli tomu, že bohužel úroda nebyla zrovna nejlepší díky nepříznivosti počasí, ale už jsou to i další potraviny, které potřebujeme denně k životu. V poslední době jsme se setkali především se zdražováním vejcí nebo s rostoucími cenami mléčných výrobků, aktuálně se však potýkáme s vysokými cenami například cukru nebo másla.

Potraviny stojí o pětinu víc jak loni

Spotřebitelské ceny rok co rok stoupají. To je bohužel opravdu problematické, protože s takovou abychom si pořídili svou vlastní farmu a chovali drůbež, měli vajíčka a pěstovali si své vlastní plodiny. Některé ceny jsou až přemrštěně vysoké. Pokud se vám však do dnešního dne zdály být ceny potravin nesmyslně vysoké, bohužel aktuálně budete zírat ještě více. Ceny doposud vzrostly o dvě celá čtyři procenta. Tuto informaci podal Český statistický úřad. Nejvíce v posledním roce stoupají ceny především vajec, másla a cukru.

Mimo jiné vzrostly také ceny pečiva, a to zhruba o necelých deset procent, což už není zanedbatelná částka. Sýry pak v minulém měsíci vzrostly o necelých patnáct procent oproti loňskému roku, což už taky stojí za pozastavení. Mimo jiné postupně stoupají i ceny nealkoholických nápojů nebo masa.

Další články