Česko je s nezaměstnaností nejlepší!

Česko a nezaměstnanost

Česká republika nyní zažívá mnoho úspěchů. Koruna je nejsilnější oproti euru za poslední čtyři roky, nezaměstnanost dosahuje minima, zaměstnanost naopak maxima. Hrubý domácí produkt vykazuje mezi čtvrtletími nejrychlejší růst za posledních dvacet let. Není se čemu divit, když se Česká republika se svou skvělou, rychle rostoucí ekonomikou řadí mezi špičky v Evropské unii. Pokud bychom se chtěli zastavit konkrétně nad nezaměstnaností, v té jsme dokonce nejlepší.

Nezaměstnanost je obecně v Evropské unii nejníže za posledních devět let. Nižší nezaměstnanost snad byla v roce 2008, ale už nás moc nedělí od toho, abychom překonali i tento rekord. Podle aktuálních informací však k nízké nezaměstnanosti nejvíce přispěla Česká republika, která je na tom se svou nezaměstnaností v porovnání s ostatními zeměmi Evropské unie nejlépe.

Během letošních prázdnin totiž míra nezaměstnanosti opět poskočila směrem dolů. Konkrétně na konci letošního srpna se snížila na 7,6 procent z červencových 7,7 procenta. V porovnání s eurozónou ale Česko zůstalo na svých 9,1 procentech, což je ale nejnižší údaj od roku 2008.

Trochu přesných údajů a čísel:

Na konci letošních letních prázdnin bylo v Evropské unii nezaměstnáno zhruba 18,7 milionů lidí. Z toho zhruba čtrnáct milionů bylo nezaměstnáno v eurozóně. Oproti červenci se toto číslo snížilo o zhruba sto tisíc, v eurozóně zhruba o 42 tisíc.

Jaká města měla taky nízkou nezaměstnanost?

Česká republika se opět umístila na prvním místě, protože právě u nás je nezaměstnanost nejnižší. Těsně za námi se ale octlo Německo a poté překvapivě Malta. Pokud bychom měli zvážit opak, tedy místa, kde je nezaměstnanost nejvyšší, pak v této soutěži vyhrává na plné čáře Řecko a pak taky Španělsko. Nejvyšší propad míry nezaměstnanosti ale zaznamenal taky Kypr. Bez práce podle odhadů zůstávají hlavně mladí lidé bez zkušeností.

Další články