Co či kdo je to ČAF a jak ovlivňuje český franchising

Co je ČAF

Franchisingu se ještě donedávna každý bál, ale nyní se konečně došlo k závěru, že se skutečně není čeho bát, že je to jenom způsob, jak značka může rychle a efektivně kvést a rozšiřovat se do koutů nejen České republiky, ale i do mnohých zahraničních zemí. O franchising v České republice se stará takzvaný ČAF. Otázkou je, kdo či co to je a jak český franchising ovlivňuje.

ČAF neboli Česká asociace franchisingu vznikla už před několika lety, konkrétně roku 1993. Stala se členem Evropské franšízové federace, která byla založena v roce 1972 a kterou založily evropské svazy a mnohé podobné asociaci z Francie.

V současné době ČAF dohlíží na český franchising, podporuje ho a stará se o to, aby kvetl. Každým rokem se konají takzvané výroční schůze, na kterých se zhodnotí uplynulý rok a na kterých se ohlásí, co je plánem pro příští rok.

ČAF a partneři

Ještě než si řekneme, kudy se bude ubírat český franchising letošní rok, je nutné zmínit partnery České asociace franchisingu. Velice důležitým a nepostradatelným partnerem je dnes Komerční banka, která pravidelně podporuje mnohé velké franšízové akce (podporuje například soutěž Franšíza roku).

Co je letos na programu?

Letošní výroční schůze České asociace franchisingu nedávno proběhla a my se tak dozvěděli, co je v plánu na letošní rok. Letošní rok by se měl nést ve znamení zviditelňování franchisingu. Stále se mezi námi najdou ti, kteří o franchisingu nevědí takřka nic, proto je načase, aby se franchising dostal pod kůži už každému z nás.

Letos se budou konat mnohé akce, k nimž patří soutěž Franšíza roku. Dojde k podpoření mnoha nadějných franšíz. Rada České asociace franchisingu taky přislíbila mnohem větší podporu, loňský rok vyhodnotila za dobrý, ovšem letošní rok by měl být ještě lepší.

Kromě toho se na letošní schůzi přijaly dvě nové franízy, a to Telepizza a Balony.

Další články