Dvě knihy, které posunou vpřed nejednoho člověka. Zkušenosti s nimi mají miliardáři

Dvě knihy, které posunou vpřed nejednoho člo

I čtení může člověka posunout dál, pokud ví, co číst. V současné době najdete v knihkupectvích hromadu knih, které pojednávají o motivaci, mají inspirovat mladé i starší lidi k podnikání, aby se stali svým vlastním pánem. Mnohým dnes velmi úspěšným a bohatým lidem pomohly právě knihy k tomu, že jsou spokojeni se svým vlastním životem a že by svůj vlastní život už nevyměnili za nic na světě. Zmiňme si konkrétně dvě, které posunuly vpřed konkrétně miliardáře RayeDalia.

RayDalio – pokud se zajímáte o podnikatelský svět, nemusíme tohoto člověka představovat. Jestli se o svět podnikání nezajímáte, je třeba tohoto muže představit. Jedná se o miliardáře a zároveň manažera velmi známého fondu. O svém vlastním byznysu toužil už ve svých dvanácti letech. V budoucnu se potřeboval inspirovat a motivovat, k čemuž mu dopomohly dvě knihy, díky nimž dnes spravuje aktiva ve výši skoro dvou set miliard amerických dolarů.

• Řeka z ráje: Darwinistický pohled na život

První knihou je poměrně známý knižní výtisk “Řeka z ráje: Darwinistický pohled na život”. Jedná se o knihu spisovatele Richarda Dawkinse, který hovoří o člověku staré více jak dvě stě tisíc let. Kniha poukazuje na to, že abychom dokázali porozumět životu, vývoji, směřování či přírodě, musíme to důkladně poznat. Ve zkratce se jedná o nejznámější evoluční knihu spisovatele, která odpovídá na otázky, na něž málokdo najde odpověď. Je to velmi zajímavé čtení, které posune nejednoho člověka dál.

• Tisíc tváří hrdiny

Tisíc tváří hrdiny” v originále “TheHerowith a ThousandFaces” je zajímavý kniha spisovatele Josepha Campbella. Jedná se o poměrně starou knihu, první výtisk vyšel do prodeje roku 1949, ovšem její pohled je nadčasový. Povídá o mytologii, ale zároveň psychologii dávných hrdinů a jejich kultuře. Odhaluje symboliku předků, ale zároveň poukazuje na to, jak důležité bylo a je učení se novým věcem. Také poukazuje na několik základních pravidel, kterými se lidstvo řídí od nepaměti, ovšem nyní se na pravidla zapomíná.

Další články