E-shop na bázi dropshippingu. Své podnikání můžete rozjet třeba hned

E-shop na bázi dropshippingu. Své podnikání můžete rozjet třeba hned

Přemýšlíte, jak začít podnikat, ale máte téměř nulový nebo zcela minimální kapitál? V dnešní době můžete svůj e-shop rozjet skoro s prázdnou kapsou. Stačí vám k tomu jen základní znalosti práce na počítači, čas, trpělivost a chuť podnikat. Díky dropshippingu totiž nebudete potřebovat žádný sklad a bohatě si vystačíte se svým notebookem.  

Jak dropshipping funguje 

Slyšíte tento pojem poprvé? Není to tak dlouho, kdy se začal na našem území používat. Dropshipping funguje na jednoduchém principu. Na vás je, abyste založili líbivé a funkční webové stránky, které fungují jako e-shop. Poté si vyberete z mnoha dodavatelů, kteří nahrají vlastní produkty na váš e-shop a snažíte se produkty co nejvíce propagovat. 

Jakmile dojde k prodeji, už se o nic nemusíte starat. Firma, která nahrála své produkty na váš e-shop je zákazníkovi sama odešle a vám za tento proces připíše provizi v řádech několika procent. Díky tomu si na každém prodeji přijdete na pár desítek, stovek či tisíc korun. Záleží na tom, jaké produkty budete prodávat.  

Co musíte umět a znát 

Zakládání dropshippingového e-shopu není už taková věda, jako tomu bylo dříve. Dnes totiž existují chytré a jednoduché šablony, které navedou i laiky, kteří nemají zkušenost s programováním. S čím už vám však nikdo nepomůže, je samotná propagace. Pokud nemáte žádné znalosti, doporučuje se nejprve prostudovat základy marketingu, abyste se alespoň mohli rovnat konkurenci. V opačném případě váš e-shop upadne v zapomnění a nepřiláká žádné zákazníky.  

Uživí mě dropshipping? 

Zdali vám dropshipping zajistí dostatečný příjem, záleží na mnoha faktorech. Vždy se vyplatí nabízet velké a dražší produkty. U malých drobností budete muset uskutečnit spousty prodejů, jen abyste se dostali na pár stovek. Obecně se vyplatí začít s jedním e-shopem a později jich zařídit více. Pokud nechcete začínat od nuly, můžete si koupit již funkční, avšak mnohem dražší e-shop. 

Další články