E-shop a jeho ochrana pomocí ochranné známky

eshop ochranna znamka

Víte, co je ona ochranná známka vašeho e-shopu a jak s ní nakládat? Ve světě internetového online nakupování je opravdu vysoká konkurence. Váš e-shop musíte nejen dobře opečovávat a provozovat, ale také je třeba ho i důkladně chránit. Ochranná známka a její registrace může mít velké klady.

Ochranná známka

Ochranná známka u e-shopů je označení tvořené těmi všemi písmeny, slovy, číslicemi, ale i obrázky a všemi vzájemnými kombinací. Je dána také vzhledem i tvarem produktu i jeho etikety či obalu. To vše znamená, že ochrannou známku představuje i název vaší firmy, její logo i slogan, stejně jako obal produktu a produkt samotný. Jde ale i o internetovou doménu.

Rozlišovací funkce

Ochranná známka vás rozlišuje od konkurence a také chrání před konkurencí. Onou ochrannou známkou, kterou můžete zaregistrovat za poplatek na Úřadě průmyslového vlastnictví, se dá opravdu vaše značka i produkt chránit. Po registraci, která platí po dobu 10 let má právo její vlastník u své značky používat ono označení Ⓡ, které často vídáváte. Pro registraci je dobré využít i pomoc odborníků. Jde o časově náročný proces a je třeba i hlubších znalostí, aby správně ochranná známka fungovala. Proces je možné absolvovat i online.

Proč si zaregistrovat ochrannou známku

Jestliže vlastníte svůj e-shop, stálo vás jeho vybudování mnoho úsilí. Již vytvoření této značky, celková podpora image, veškerá propagace a spousta dalšího nepopsatelného úsilí kolem výroby, nákupu produktů i jejich prodeje, si vyžádalo mnoho finančních nákladů, obrovské množství úsilí a také vašeho času. Pokud přijde kdokoliv jiný a vše vám vezme, budete opravdu v háji. Podnikání na internetu může být jako mávnutím proutku v mžiku značně poškozeno. Někdo může začít používat název vašeho e-shopu, pokládat produkty za své a vaše úsilí si přivlastnit. Proto se dělá registrace ochranné známky.

Další články