Euro se snížilo, libra propadla

euro libra

V poslední době jsme se potkali s mnoha zajímavými událostmi v české ekonomice. Mezi se řadí například oslava nejnižší nezaměstnanosti za posledních devět let, což je samozřejmě důvod k oslavě, ovšem ti, kdo neslaví, jsou podnikatelé, kteří se díky nedostatku pracovní síly na trhu ocitají v červených číslech a jejich podnikání je takzvaně na spadnutí, protože jsou nuceni snížit výrobu, což je bohužel už nespasí. Podnikatelé se tak snaží tuto situaci s nedostatkem pracovní síly řešit hned několika způsoby, a to sice hledáním pracovní síly v zahraničí, kdy zahraniční obyvatele lákají především na rychlý kariérní růst a na český život, což je kupodivu pro mnohé opravdu lákavá nabídka. Ve výrobní sféře se společnosti snaží nahradit lidi stroji, ale to je řešení, které nemůže být dlouhotrvající, protože i stroje někdo musí obsluhovat a když takových lidí není, bohužel je to jen marná investice. Ovšem na druhou stranu je nutné zmínit i to, že jsme se setkali s intervencí, díky které se koruna dostala do svého maxima. Posílení koruny je také naprosto báječná zpráva!

U intervencí však ještě zůstaneme. Euro je nyní opravdu nízké, ovšem Češi očekávali trochu jinou konečnou částku za tuto měnu. Ovšem nestěžují si, protože cena necelých dvacet šest korun za euro je relativně dobrá. Co je však překvapivé, tak je britská libra, která měla slabý výsledek v předčasných parlamentních volbách. Propadla se vůči dolaru o dvě procenta na nejnižší úroveň od začátku tohoto roku.

Obává se, že tato skutečnost vyvolá politický chaos

Tento výsledek však dohání lidi jenom k obavám, že tato situace vyvolá pouze chaos. Třeba i česká koruna je proti libře silnější, a to se jen tak často nestává. Současně se obchoduje s necelými třiceti korunami za libru. V souvislosti s dolarem libra opravdu poklesla o dvě procenta, a to na jeden celá dva dolaru.

Další články