Firmy investují do robotů. Vznikají však nové pozice

Firmy investují do robotů

Určitě jste zaregistrovali, že je na trhu málo pracovníků. Mnohé firmy už nevědí, co mají dělat, postrádají zaměstnance a stojí jim jejich výroba, tedy chod podniku. Mnohé firmy se dokonce rozhodli investovat do robotizace, protože nevidí jiné východisko z této situace. Zaměstnanců na trhu není mnoho k dispozici, bohužel je to situace, která setrvává už dlouhé měsíce. Aktuálně se postrádá více jak tři sta tisíc zaměstnanců, kteří by měli obsadit volná pracovní místa. Tomu, že firmy investují do strojů a robotů, se nemůžeme divit. Podniky nemají bohužel na výběr. Přicházející robotizace má však své pro i proti. Tím proti je to, že nám roboti seberou práci, na druhou stranu vzniknou nové pracovní pozice. Otázkou je, kdo bude moct nové pracovní pozice vykonávat?

Podle všeho by se do pěti let měla výrazně změnit skladba profesí, pokud to tedy takto půjde dál. Roboti by do pěti let podle odhadů měli sebrat práci jak řidičům, tak i prodavačům nebo například administrativním pracovníkům. Díky robotizaci však přibydou i nové pracovní pozice, které ti, kteří přijdou o práci, mohou vykonávat. Pokud se tedy pro danou pracovní pozici budou hodit.

Pojďme se ty podívat na nově vznikající pozice, které nás v budoucnu čekají.

Piloti dronu

Kdo by to byl čekal – právě piloti dronů se budou hledat. Jestli tedy už dnes s drony pracujete nebo je to váš koníček, v budoucnu budete mít obrovskou výhodu. Drony jsou v současné době fenoménem, jejich využití se stále rozšiřuje a rozšiřovat se bude. Každý pilot dronu by měl mít zkušenosti s profesionálním focením a také by měl mít zkušenosti s natáčením videí.

Interiérový designér

Pokud jste architekt nebo jste absolventem studia designu, také budete mít v budoucnu o práci postaráno. To, co roboti nemají a mít nebudou, je cit pro design, který se bude hledat u klasických zaměstnanců z masa a kostí.

Manažer štěstí

Bohužel doba robotizace nás dovede i do mnohých úskalí, z nichž se budeme muset dostat ven. S tím nám pomohou psychologové, kterým se jinak přezdívá „manažeři štěstí“.

Další články