Home Credit na konci sil? Půjčky sahají do miliard

homecredit

Aktuální ekonomická situace v České republice hlásí relativní úspěchy, ovšem ty se však týkají pouze obecného pohledu. Z obecného pohledu česká ekonomika neustále roste, protože se například konečně podařilo zpomalit inflaci nebo se aktuálně potýkáme s nejnižší nezaměstnaností za uplynulých devět let, což je sám o sobě obrovský úspěch. Je však nutné podotknout, že právě tato nezaměstnanost není zrovna to nejlepší, co mohlo potkat zejména podnikatele, protože právě oni nemají lidi, které by mohli dosadit na své volné pracovní pozice, kterých je víc než dost. Lidé jim však stále dávají výpovědi, protože zkrátka touží rozjet buď své podnikání, nebo touží po lepším platovém ohodnocení, proto se není čemu divit, když odcestují za prací například do zahraničí, dejme tomu do Londýna nebo třeba i do Ameriky.

Díky tomu se však společnosti dostávají do dluhů a do červených čísel, protože zkrátka musí většinou snížit výrobu nebo se musí uchýlit ke krajním řešením. Musí snížit počet zaměstnanců, protože zkrátka na velké zakázky nemají lidi, ale velké množství lidí zas platit nemůžou. Není se tedy čemu divit, když se společnosti dostávají neustále do takových situací, kdy si musí půjčit. Půjčku si byla nucena už vzít i společnost, jejíž reklamy vídáte v televizi takřka denně. Jedná se o skupinu Home Credit, která je ve skupině PFF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Nyní získala úvěr na sedmnáct celá tři miliard korun, a to konkrétně od osmnácti bank.

Na co takovou půjčku potřebuje?

Finance jsou určeny především ke splácení již existujícího financování. Dále se také musí finance použít jako kapitálová injekce pro asijské firmy Home Creditu, kterým umožní pokračovat v jejich růstu na trhu s malými spotřebitelskými půjčkami.

Mezi banky, které se rozhodly této bance půjčit, patřily například HSBC, dále taky ING Bank, Komerční banka nebo třeba Industrial and Commercial Bank of China.

Další články