I zmrzlina může být oborem franchisingu

franchising

Podnikat se v dnešní době může opravdu v každém oboru, což jistě ví každý. I ten, kdo nepatří mezi podnikatelské subjekty. Jenže najít něco, co by mohlo prorazit ve světě, kde se nachází už opravdu všechno, je jeden velký oříšek, který rozlousknou už opravdu pouze ti vyvolení. Právě pro ty, kdo by chtěli podnikat, ale neví s čím, je tu druh podnikání zvaný franchising. Jedná se tedy o jakýsi systém dle licenční smlouvy, který umožňuje vystupovat franchisantovi na trhu pod jménem, které mu poskytuje franchisor. Tedy začínající podnikatelé se takto nemusí bát, že tedy budou rozjíždět zcela novou značku. Pokud si zvolíte obor, který by vás zajímal a má navíc už obchodní jméno hodně populární, propagovat ji nebude tak složité.

V České republice se ze začátku nejednalo o zrovna chvályhodný pojem, ale nakonec si díky České asociaci franchisingu našel i tento druh podnikání své oblíbence. Nyní se do tohoto systému pouští čím dál více nejen zahraničních, ale i českých firem.

Mražené dobroty i v Česku!

V poslední době se zejména rozeběhl řetězec mražených jogurtů, který zamířil právě pomocí franchisingu do Česka. Jedná se o naprosto unikátní stánek, který nemá ve své nabídce pouze mraženou jogurtovou dobrotu, ale také například i nejrůznější ovocné smoothies nebo klasické jogurty s nejrůznějším ovocem. Na své si tedy přijdou zejména ti, kteří milují zdravou stravu alespoň po té ovocné stránce.

Jeho franchising se nyní pouze v začátcích, protože se u nás v Česku nachází pouze několik málo prodejen. Naleznete je především v Praze, konkrétně ve velkých obchodních centrech, jimiž jsou Arkády nebo Atrium na Floře. Díky tomu, že se tento obchodní řetězec rozeběhl lépe, než kdy kdo mohl čekat, plánují se otvírat další skvělé prodejny této báječné sladké laskominy. Kdo ví, kde se prodejen dočkáme příště!

Další články