Jak na podnikání radí Petr Thiel

Jak na podnikání radí Petr Thiel

Současný moderní svět je plný moderních technologií. Zatímco někdo si moderní technologie jenom užívá, jiný se snaží na nich zbohatnout. A i když se někomu může zdát, že ti, kteří na technologiích měli zbohatnout, na nich už zbohatli, není tomu tak. Technologie jsou oblast, na které může zbohatnout celá řada lidí. Petr Thiel radí, abyste nečekali, a to ani v případě, že chcete zbohatnout na něčem jiném, respektive že chcete uspět v jiných oblastech. Že nevíte, kdo je Petr Thiel? Představme si tohoto velice úspěšného podnikatele a zároveň si prozraďme, co on radí začínajícím byznysmenům do jejich podnikání.  

Spoluzakladatel společnosti PayPal 

Když se řekne společnost PayPal, každý si vybaví Elona Muska. Jenže pravdou je, že Elon Musk společnost PayPal jenom spoluzaložil. Druhý člověk, který stojí za touto úspěšnou společností, je právě Petr Thiel.  

Byl zároveň jedním z vůbec prvních investorů, kteří se rozhodli investovat do společnosti Facebook. I díky této investici dnes spravuje svůj majetek, který dosahuje obřích rozměrů.  

Pokud byste chtěli uspět stejně jako on, vyplatí se vědět a znát, jak se on sám úspěšným stal. Naštěstí se rozhodl lidem prozradit, jak takového úspěchu jednoduše dosáhnout.  

Ze začátku se snažte být nejlepší v jedné věci 

Většina podnikatelů se snaží už od počátku být nejlepší ve všem. Jenže pravdou je, že člověk nemůže být úspěšný absolutně ve všem. Podle Petra Thiela by se každý měl snažit být nejlepším v jedné věci, poté může přidávat věci další, ve kterých se bude snažit vyniknout a které se bude snažit ovládat. Říká, že je lepší dělat jednu věc na sto procent než více věcí na dvacet procent.  

Také radí, že je velice důležité, abyste o budoucnosti začali přemýšlet úplně jinak. Člověk musí vidět před sebou tu vizi, kterou se bude snažit naplňovat.  

Další články