Jak zvýšit svou inteligenci, a tím i úspěch

Jak zvýšit svou inteligenci, a tím i úspěch

Žijeme ve světě, který se rozvíjí rychlostí blesku. A uspět v tomto světě je kladeno na první místo žebříčku priorit mnoha z nás. Dalo by se říct, že úspěch jako takový je důležitější než cokoliv předtím, ovšem nyní už není otázkou pouze vysokoškolského vzdělání. Vzdělání je totiž relevantní pojem. Cennější je to, co vám poskytne sám život než škola, na kterou několik let v kuse docházíte. Abyste ještě více podpořili svou inteligenci v tomto slova smyslu, a tím zvýšili i své šance na úspěch, prozradíme vám několik fíglů. 

Uplatňujte Paretovo pravidlo 

Čili osmdesát ku dvaceti. Tento princip je možné uplatnit v mnoha situacích života. Můžete ho uplatnit v hubnutí, kdy budete z osmdesáti procent jíst správně a fastfoody či sladkosti si dopřejete pouze ze dvaceti procent.  

Dnes však lze uplatnit tento princip také na vzdělávání. Zde to ale funguje trochu jinak. Podle úspěšných byste měli zaměřit svou pozornost na nejdůležitějších dvacet procent toho, co se pokoušíte naučit. To ve skutečnosti pokryje osmdesát procent toho, co potřebujete ve skutečnosti vědět.  

Multitasking škodí 

Není tajemstvím, že takzvaný multitasking škodí lidské pozornosti a schopnosti se koncentrovat. Proto byste se měli naučit ho ze svého života vyhodit. Pokud nebudete dělat něco na sto procent, nedělejte to vůbec, říká se. A je to opravdu pravda. 

Dnes je bohužel takzvaný multitasking velice oblíbený, i když bylo prokázáno že práce na vícero projektech současně ubírá na kvalitě daného výsledku. 

Učte se jen od těch nejlepších 

Pokud se rozhodnete něčemu novému se naučit, měli byste se učit pouze od těch nejlepších. Ne nadarmo se říká, že pokud budete kvokat se slepicemi, budete zůstávat na zemi, ale pokud se budete bavit s orly, budete létat vysoko. Nyní se nabízí otázka, pro kterou z možností se rozhodnete vy? 

Další články