Jsou libo nové pobočky pošt?

nové pobočky pošt

Pošty jsou něco, co nám dělá dnes a denně špatnou náladu, protože zkrátka zaměstnanci na poštách nejsou zrovna nic příjemného a sympatického. Proto se nyní ocitla pošta v rukou podnikatelů, kteří s ní mají nejrůznější plány. Konkrétně se pošta dostala do rukou společnosti Partner a najednou dojde k propojení poštovní přepážky s malým koloniálem nebo s jiným drobným prodejen.

Přesně tak se to stalo i v Rakousku nebo v Německu. I zde se poštovní překážky propojily s koloniálním prodejem, což se později ukázalo jako velký byznys. I Česko tak zatoužilo po takovém byznysu, a tak se pošta dostala, jak již bylo zmíněno, do rukou podnikatelů.

Poštovní služby jsou totiž čím dál více požadovány i mezi podnikateli. Odesílání zásilek dělá čím dál větší problém, pokud se jedná třeba o velké množství balíků, které se musí odeslat. Většinou se o to musí podnikatelé sami postarat, což je pro ně jenom velkou ztrátou času. Právě proto Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky se zabývala průzkumem toho, jak jsou poštovní služby využívány. Díky tomu, že výsledky byly překvapivé a že se ukázalo, že živnostníci opravdu poštovních služeb hojně využívají, budou poštovní přepážky propojeny s drobnými prodejnami.

Konkrétní výsledky průzkumu:

Každý desátý živnostník projevil zájem o to, aby se prodejny s poštou propojily. Zhruba 8 procent uvažuje o tom, že by možná taky toto propojení vyzkoušeli, ale nejsou si jisti, jestli to pro ně není zbytečnost, protože se mnohdy jedná třeba o drobné e-shopy. Většina podnikatelů ale připouští to, že kdyby se spojilo jejich podnikání s poštou, pak by se jim mohly výrazně zvýšit tržby. A myšlenka, že by se něco takového, nějaké takové propojení mohlo stát na základě franšízových konceptů, se jim poměrně zamlouvá.

Jaké by byly podmínky?

Jestliže by se ale společnost chtěla s poštou Partner propojit, pak by musel být zajištěn poště příjem alespoň 10 tisíc korun.

Další články