Toto jsou startupy, které i přes investice krachly

Startupy, které krachly

V současné době se dá podnikat skutečně ve všem. Chce to mít jenom nápad a odhodlání ho zrealizovat. Mnoho lidí se do podnikání nepouští, protože si myslí, že je v dnešním světě vyrobeno a vynalezeno úplně všechno. To samozřejmě je na jednu stranu pravda, ale na druhou to pravda tak úplně není. Všechno jde udělat jinak a lépe, to by měl mít každý na paměti. Pokud patříte k těm, kteří milují technologie a počítače, možná byste měli vymyslet nějaký startup. Přece jenom startupy jsou hojně podporované.

Samozřejmě i když vymyslíte startup a i když bude mít sebevětší potenciál, nemusí vám to klapnout tak, jak si představujete. Měli byste mít na mysli, že i přes dostatek financí se vám může něco zkomplikovat, lidé nemusí vaši inovaci přijmout a můžete krachnout. Tak se to stalo například těmto nadějným startupům, které bohužel rok 2017 nepřežili ani přes vysoké investice.

Beepi

Jedním takovým startupem je startup nazvaný Beepi. Jedná se o kalifornský nápad, který se měl specializovat na oblast peer-to-peer tržiště pro online nákup, ale i prodej či leasing nových či ojetých automobilů. Na trhu byl už od roku 2013 – v té době se mu poměrně dařilo, ale bohužel loňský rok byl pro tento nadějný startup konečný.

Yik Yak

K dalším velice nadějným startupům se řadí i sociálně-mediální aplikace nazvaná Yik Yak. Jedná se o aplikaci, která umožňuje anonymně chatovat s lidmi v okolí zhruba osm kilometrů. Opět se jednalo se o startup, který byl na trhu už nějaký ten pátek (taktéž od roku 2013), ovšem opět byl rok 2017 pro tento startup konečný. I přes investice, které sahaly do milionů dolarů, se nepodařilo tento startup přenést do dalšího roku. Startup skončil, a to hlavně díky postupnému úpadku aktivních uživatelů. Kromě toho to byl online prostor pro kyberšikanu či pro sexuální obtěžování.

Další články