Konec stravenek? Co je pak ale nahradí?

stravenky

Když si volíme zaměstnání, pak se snažíme, abychom si zvolili takovou pozici, která nás bude trochu bavit. Přece jenom dělat práci, která nás nebaví je hloupost, které posléze budeme litovat. Díky aktuální situaci na trhu máme možnost většího výběru. Neberme tedy první práci, která se nám naskytne. Trochu si vybírejme. Hlavně ať jsme následně spokojení, protože jinak zanedlouho budeme ze zaměstnání odcházet a najednou se bohužel ukáže v životopise to, že jsme jen nespolehliví, protože zkrátka nedržíme slovo a nedokážeme spolupracovat – jinak si těch pár měsíců v předešlém zaměstnání nový zaměstnavatel nejspíše nevysvětlí.

Ostatně pokud si vybíráme práci, dbejme nejen na náplň práce, ale také na benefity. Přece jenom benefity jsou něco, co nám následně zpříjemní každou výplatu. V posledních letech se staly populární zejména stravenky. Ty jsou populární dodnes, ale mají se aktuálně nahradit něčím zcela jiným – fungovat však má vše na stejné bázi.

Čím se nahradí oblíbené stravenky?

Oblíbený benefit v podobě stravenek projde konečně jakousi inovací. Může za to zejména fakt, že se v poslední době staly populární zejména takzvané elektronické stravenky. Ty fungují na stejný princip jako platební karty, proto zacházení s nimi nebude nijak problematické. Podle nejrůznějších odhadů budou v budoucnu tyto elektronické stravenky tvořit až polovinu trhu.

Kdy se elektronické stravenky zavedou?

Aktuální elektronická podoba stravenek se má zavést zhruba do dvou až třech let. Nemusíte se však bát – papírové stravenky jen tak rychle neskončí. Samozřejmě začnou mizet postupně a budou právě nahrazovány těmito kartami, které se později budou dát stáhnout jako mobilní aplikace. Další jejich inovací bude také instalace do platebních karet. V peněžence tak nebudou navíc překážet žádné další karty ani papírové podoby těchto benefitů.

Další články