Letošní rok patří skládacím telefonům

Letošní rok patří skládacím telefonům

Každý rok se můžeme radovat ze zajímavých inovací a produktů, které nám různé firmy na trh přináší. Stejně jako každý rok, i letos se můžeme těšit na zajímavé telefony, které se dostanou do prodeje ještě letos. Svět mobilních telefonů však letos zažívá jeden obrovský boom. Už dávno totiž nejsou in telefony, které jsou malé nebo které mají naopak velký displej, letos se dostaly na trh takzvané skládací telefony, které jsou jednoznačným hitem letošního roku. Skládací telefony jako takové jsou v současné době opravdu zajímavost sama a lidé nad nimi kroutí hlavou a říkají si, jak toto někdo mohl vymyslet.  

O skládacích telefonech se hovoří už nějaký ten pátek, ovšem je nutné říct, že dlouho trvalo, než se skládací telefony ukázaly světu. Jako první s tímto nápadem přišla společnost Samsung, která ukázala světu nový telefon Samsung Galaxy Fold, po němž ihned vzrostla poptávka. Společnost Samsung má však nyní konkurenta. Člověk by řekl, že s tímto konkurentem na trh zamířila společnost Apple, ale není to tak. V tomto ohledu bohužel společnost Apple zaostává, předehnala ji společnost Huawei, která se ukázala se svým novým telefonem Mate X.  

Jak vypadá konkurent společnosti Samsung? 

Zvažujete, že přece jen dáte přednost konkurentovi v podobě telefonu Mate X? Pokud ano, dovolte nám ho trochu představit. Oproti telefonu od Samsungu se telefon Mate X rozkládá zvnějšku, tudíž na něj neustále vidíte. Když se rozloží, je displej velký asi osm palců. Svými rozměry po rozložení je tak nový telefon od Huawei větší než iPad mini, který má na svědomí konkurenční firma Apple.  

Více o Huawei Mate X 

Přibližme si však více tento revoluční telefon, který se stal konkurentem mobilního telefonu společnosti Samsung. Revoluční telefon Huawei Mate X je unikátní v tom, že jeho tloušťka v nerozloženém stavu je zhruba jedenáct milimetrů, což je stále velmi akceptovatelné. Je však jen otázkou, jak dlouho mu vydrží baterie. Přece jen je displej mnohem větší než u klasických telefonů s klasicky velkým displejem. 

Další články