Miliardáři a jejich vliv skrze média

Miliardáři a jejich vliv skrze média

V poslední době se nám tady rozmohl takový nešvar. Tím nešvarem je odkupování médií. Nemůžeme se však takovému masivnímu odkupování médií divit, přece jenom už dávno lidé pochopili, že kdo vlastní média, má nevyslovitelnou moc, drží takzvané eso v rukávu nebo také atomový kufřík, který se může kdykoli použít pro zničení celého lidstva. Miliardáři v posledních letech odkupují jedno médium za druhým a tím se jim zvyšuje vliv, který mají ve společnosti. Prozraďme si konkrétní vliv majitelů médií a to, kolik lidí mohou ovlivnit.  

Jako samostatnou jednotku bychom měli zmínit českého premiéra Andreje Babiše, který je nevalně proslulý tím, že využívá média ku prospěchu svému, respektive jeho média nejdou nikdy proti němu. Denně prostřednictvím svých médií dokáže ovlivnit až pět milionů lidí, v tištěných médiích zasáhne přes milion a půl lidí. K jeho médiím patří nakladatelství Mafra, což je zejména deník Mladá fronta dnes. 

Zaměřme se však na další miliardáře, kteří se rozhodli odkupovat média, aby získali vliv, jenž je tak mocnou zbraní.  

Daniel Křetínský  

Dalším silným hráčem na poli byznysu, který vlastní nejedno médium, je rozhodně Daniel Křetínský, jehož média dnes a denně zasáhnou 4,7 milionů lidí. Dosah jeho tištěných médií je zcela stejný jako Babišův, ovšem on vlastní nejen noviny a deníky. Vlastní také rádiové stanice, k nimž patří Evropa 2 nebo také Frekvence 1, což jsou dvě nejvíce poslouchaná rádia u nás. Co se týče deníků, do jeho vlastnictví spadá Blesk.  

Jaromír Soukup 

Jistým hráčem na zmiňovaném poli je také Jaromír Soukup, který plně ovládnul televizi Barrandov. Nejen, že ji vlastní, ale také je plná jeho pořadů a jeho reklam na jeho byznysy. Kromě zmíněné televize vlastní také časopis Týden nebo Sedmička, jeho média tak oslovují až milion a půl lidí.  

Ivan Zach 

O tomto muži se moc nemluví, přesto je to velice silný hráč. Vlastní přece jenom celou skupinu Prima Group čili televizi Prima, Prima Cool, Prima Max a podobně. Kromě toho je majitelem i mnohých rádií, jako je rádio Kiss nebo Radio Beat. Denně oslovuje kolem pěti milionů lidí. 

Další články