Myslete pozitivně a zbohatněte

pozitivní myšlení

Velká spousta lidí nevěří tomu, že co se vám děje v hlavě, to se vám odráží i na životních skutečnostech. Jinak řečeno – s negativními myšlenkami nejde žít pozitivní život. Pokud bychom to měli překlonit i do podnikatelského světa – pokud nebudete věřit své firmě, nedosáhnete nikdy takových úspěchů, o kterých sníte. Je to jednoduché, protože vše se děje v hlavě. Bohužel málo lidí tomuto faktu věří, a proto jen malá hrstka vítězí a stoupá do úspěšných míst, kam se dostane jen opravdu malá hrstka.

Jestliže stále nevěříte této osvědčené teorii, ukažme si to na příkladu. Pokud si ráno umanete, že vás bolí hlava, budete mít naprosto šílený den, protože vás hlava bude jednoduše bolet. Jestliže si jednou řeknete, zdali nemůže být den ještě horší, než do dané situace je, najednou se pokazí další věc v daný den. Jistě jste pochopili, jak to funguje. Mnoho lidí tomu říká takzvaně zákon schválnosti, což je ten nejpravdivější a nejzáludnější zákon vůbec. Ukazuje se třeba na záručním listu. Záruka většinou trvá dva roky a zákon schválnosti říká, že se vám věc pokazí po dvou letech a jednom dni. Je to jednoduše tak a nic s tím nenaděláme.

Ve světě podnikání však negativní myšlenky mohou značně ubrat na našem budoucím bohatství. Pokud se nerozhodneme riskovat, někdy si přivodíme pouze větší náklady. Jestliže však jdeme do určitého risku s dobrým myšlením, najednou se právě toto zariskování stane tou nejlepší věcí, kterou jsme doposud udělali. Od té chvíle se nejistota doprovázena pozitivním myšlením stane jakousi denní nezbytností, bez níž náš podnik jednoduše nemůže pracovat.

Myslet pozitivně znamená také věřit v to, že jednou zbohatneme. Jak to řekl Dwayne Johnson: „Kdysi jsem měl v kapse pět dolarů. Věděl jsem dvě věci – že jsem na mizině a že jednoho dne nebudu.“ Tato jeho věta obletěla nejen svět podnikání, ale také svět normálních lidí nepodnikající nic v podnikatelském světě.

Další články