Novinka jménem Switch je vyprodána!

Switch

Nintendo patří k těm nejlepším prodejcům různých počítačových a herních konzol na světě. Vždy jejich výrobky zaplní čas, kdy nevíte, co byste měli dělat. Hraní her je vždy dobrá volba, i když jít ven by bylo možná lepší. Pokud se však venku vyskytuje nepřejícné počasí, měli byste zvážit, zda si raději nestrávíte den v posteli a nezahrajete si své oblíbené hry. I takto přeci funguje odpočinek a relaxace. Mnozí si dokonce jiný způsob relaxace neumí ani představit.

Nyní se však společnost Nintendo potýká s dalším skvělým úspěchem. Minulý pátek se začala oficiálně prodávat nová televizní konzole nazvaná Swtich, která byla velmi očekávaným kouskem letošního roku z oblasti her. Tento fakt vyplynul z nejrůznějších internetových debat, a tak se dalo lehce odhadnout, jak velký zájem o tuto novinku je. Ovšem samotný herní gigant neprozradil, jak skutečně velký zájem to je. Jen týden po uvedení na trh však Switch trhá všechny rekordy světa. Obchodníci totiž hlásí absolutně vyprodáno!

Například server Game Industry upozornil, že se během prvního prodejního víkendu v Anglii prodalo obrovské kvantum výrobku! Zakoupilo si jej totiž více než osmdesát tisíc lidí, což je na Anglii a první víkend naprosto fascinující číslo. Ani jeho předchůdce Wii U nezaznamenal během prvních dvou dnů takový úspěch. Tenkrát se jednalo o pouze čtyřicet tisíc lidí, kteří si zakoupili tehdejší novinku.

Novinka od japonského herního giganta má tedy našlápnuto k velkým úspěchům a ziskům. Pokud bychom totiž uvážili celkové měřítko, součet všech tržeb by totiž mohl činit až neskutečných několik milionů, což není vůbec špatný start na herním trhu.

Ovšem teď bude mít tato novinka nejspíš těžší úkol, a sice porazit své konkurenty. Pakliže bychom zůstali v Anglii, Xbox One se za první víkend prodalo sto padesát tisíc. Co se týče herních systémů Playstation 4, tak těch dokonce dvě stě padesát. Konzole Nintendo má tedy ještě co překračovat.

Další články