Obchodníci zbytečně krachují, nebuďte mezi nimi

obchodníci krachují

Mít prosperující společnost je někdy velmi těžké. Dostat na vrchol a následně udržet firmu, která se denně musí potýkat s konkurenčními boji, je někdy opravdu těžké. Mnohdy nás na cestě podnikání může potkat řada nepříjemností, se kterými se musíme vypořádat. Mnohokrát se s nimi však nevypořádáme tak, jak bychom si představovali, a tak se dostaneme se svou společností do krizových situací, které mohou skončit i tím nejhorším scénářem, tedy bankrotem. Během loňského roku zbankrotovalo zhruba sto osmnáct obchodních společností a více jak šest set fyzických osob – nebuďte mezi nimi a snažte se svůj podnik udržet i ve chvílích, kdy si myslíte, že udržení je naprosto nemožné. Loňský rok však společnostem nepřál, proto bankroty byly takřka na denním pořádku. Co za tím však konkrétně vězí?

Malí obchodníci se snaží přechytračit silnější konkurenci

Jedním z hlavních dlouhodobých problémů toho, že bankrotují společnosti, je především ten, že se malí a začínající podnikatelé snaží ihned po uvedení na trh rovnat těm firmám, které mají za sebou už letitou tradici a již mají své známé a relativně bohaté jméno na trhu. Jenže ono to nejde tak rychle. Za vším stojí píle. Ihned po uvedení na trh se nikdo nemůže rovnat s mnohem větší konkurencí, ani kdyby měla velmi dobré počáteční vlastnosti. Není se čemu divit, když pak následně malí podnikatelé krachují, protože si na sebe kladou přehnaně vysoké nároky, které bohužel nemohou jen tak lehce splnit.

Mnoho firem zbankrotovalo také z toho důvodu, že jim odešli zaměstnanci. Nedostatek pracovní síly se stále prohlubuje a tento problém se zdá být opravdu nevyřešitelný. Není tomu však tak. Jedná se pouze o jakýsi aktuální nedostatek, který lze vyřešit zejména především tím, že si budeme stávající zaměstnance udržovat, proto i zvyšování platu přichází v úvahu.

Další články