Oběd s nejbohatším investorem? Připravte si pěkný balík!

nejbohatší investor

Žebříček aktuálně nejbohatších lidí se neustále mění. Je nutné podotknout, že první místo obsazené Billem Gatesem je stále nedotknutelné, protože jeho jmění se díky Microsoftu neustále zvyšuje a stále na něj nikdo nemá. Co se však neustále mění, je druhé, třetí a čtvrté místo. Na druhém místě opět usedl nebojácný investor Warren Buffet, který je nejbohatším investorem na celém světě. Mnoho lidí ho má za vzor, a to především díky mnoha motivačním citátům, které vyslovil a které jsou u něj typické. Jeho úspěch se však neměří pouze tím, jaké jmění má, ale především tím, že už po osmnácté v řadě se stal majitelem jedné ze tří příček žebříčku nejbohatších lidí planety, což je doslova neuvěřitelné!

Jeho příběh je známý, proto není třeba ho zmiňovat, přesto je nutné upozornit na jednu věc, které se každoročně účastní. Každým rokem totiž draží oběd s ním. Ani byste si nedokázali tipnout, kolik takový oběd s tak bohatým investorem stojí. Veškeré vyražené peníze nejdou však do jeho kapsy, jak by si řada lidí myslela, ale putují na konto nadace GLIDE, která sídlí v San Franciscu. Tato nadace podporuje bezdomovce.

Kolik si musíte na takový oběd připravit financí?

Pokud byste s takovým investorem chtěli poobědvat a opravdu byste si vydražili oběd s ním, pak si připravte šek minimálně ve výši třiadvaceti milionů korun. Tedy minimálně – toto je totiž pouze vyvolávací cena, bohužel. Během minulého roku se oběd s ním vydražil na zhruba tři miliony dolarů, proto si třiadvacet milionů korun vynásobte třemi. K tomu se navíc ještě nepočítá ani to, co utratíte za jídlo, ale na to vás možná tento nejbohatší investor planety pozve.

Pokud jste do této doby netoužili být tak bohatým, pak nyní určitě chcete tak bohatým být – třeba se jednou i s vámi budou dražit obědy a budete společně s nimi přispívat na dobrou věc!

Další články