Odborná konference představí franchising

franchising v čr

V České republice od roku 1993 pracuje Česká asociace franchisingu. Aby tento koncept podnikání představila nejenom podnikatelům, ať už velkým, nebo i malým a středním, ale i odborné veřejnosti, využívá k tomu nejrůznější možnosti včetně odborných konferencí. Jednou z nich je i Franchising Forum 2016, které proběhne už 26. května 2016 v budově OK System na pražské Pankráci.

Co má obsahovat manuál a smlouva?

Co si tato odborná konference, které v letošním roce proběhne už 14. ročník, vlastně klade za cíl? Snahou je seznámit podnikatelské odborníky, ale i laické zájemce s tím, co vlastně podnikání formou franchisingu obnáší. V prvé řadě například co byste měli zvážit v případě, že o podnikání formou franchisingu uvažujete, co je ve vašem rozhodování, zda se do této podnikatelské koncepce pustit či ne. Řešit se bude také manuál, který je základem franchisového konceptu. Dozvíte se, jak ho správně připravit, co všechno by měl obsahovat a proč je vlastně ve franchisingovém podnikání tak důležitý. Také se dozvíte o tom, co vlastně má franchisová smlouva správně obsahovat, jaké má náležitosti.

Informační systémy určují komunikaci

Bude se zde řešit spousta praktických otázek, jednou z nich je například problém, zda franchisanti užívají logo firmy ve správné podobě, to znamená v souladu s grafickým manuálem společnosti. To je nesmírně důležitá otázka, protože jednotná komunikace firmy vůči veřejnosti jednoznačně posiluje její image. Také dává možnost rozlišit padělky od značkového zboží, na první pohled vyfiltruje někoho, kdo se za firmu jen vydává (čínské heslo čím víc pruhů, tím víc Adidas). Na konferenci se bude probíhat také otázka jednotného informačního systému, který je pro správné nastavení vztahů franchisorů a franchisantů naprosto nezbytný. Určuje komunikaci ve firmě, zabraňuje informačním šumům a chybám. Probere se ale třeba i externí komunikace firmy: jak vlastně spolupracovat s novináři, jak tvořit tiskovou zprávu. Důležité jsou i odborné panelové diskuse.

Zdroje: franchisa-roku.cz

Další články