Pandora začne nabízet dostupnější šperky

Pandora začne nabízet dostupnější šperky

Zejména v období vánočních svátků můžete v obchodních centrech narazit na obrovské fronty linoucí se chodbami a končící v obchodě se šperky jménem Pandora. Bohužel i když jsou šperky opravdu velice krásné, jsou pro řadu lidí nedostupné. Jejich cena sice není extrémně závratná, ale je vysoká a dovolit si je nemohou všichni. I proto se dávají zpravidla k Vánocům, kdy jsou dárky trochu větší a kdy se člověk nebojí utrácet. Pokud patříte do kategorie lidí, kteří si chtějí také pořídit jeden z kousků z nabízených kolekcí, máme pro vás dobrou zprávu. Pandora začne prodávat dostupnější zboží.  

Co stojí za nižšími cenami? 

Nabízí se otázka, proč se obchod nabízející šperky rozhodl jít s cenami dolů. Tím hlavním důvodem je zaměření se na prodeje kamenů z laboratoří. Změní se tedy od základů směřování společnosti, která najednou nebude prodávat šperky z takzvaných krvavých diamantů z jižní Afriky, ale nabídne levnější kameny, které jsou vyrobeny v laboratořích.  

Hlavním důvodem tohoto kroku, který bohužel ne všichni uslyší rádi, je, že se i společnost nabízející šperky rozhodla jít ekologičtějším směrem. Firma doufá, že nižší cena bude mít menší ekologický dopad a že umělé diamanty přilákají řadu nových zákazníků. Je však pouze otázkou, zdali ty stávající neodstraší.  

Jedná se o správné rozhodnutí, tvrdí vedení 

Sama společnost Pandora je doslova přesvědčená o tom, že se jedná o správné rozhodnutí. Podle vedení jsou laboratoře schopné dosáhnout naprosto stejného výsledku, jaký slibuje sama příroda. Navíc budou konečné diamanty za daleko, daleko nižší cenu, také se tolik neuškodí přírodě, která je už tak až příliš zkoušená námi lidmi.  

Náklady podle společnosti na laboratorní výrobu jsou v porovnání s těžbou srovnatelného kamínku třetinové. 

Další články