Petr Kellner. Kdo byla tato osobnost českého byznysu?

Petr Kellner. Kdo byla tato osobnost českého byznysu?

Není tomu tak dávno, co svět podnikání zasáhla opravdu velká rána. Zemřel Petr Kellner – nejbohatší Čech, který se na prvním místě žebříčku držel dlouhé roky. Zemřel bohužel tragicky při havárii vrtulníku. Jelikož dodnes je tato zpráva v živé paměti, pojďme si společně připomenout, kdo byla tato osobnost českého byznysu, která ukázala, že všechno je možné. Jen se musí chtít a věřit tomu.  

Pocházel z České Lípy 

Ještě donedávna nejbohatší Čech a také člověk patřící mezi sto nejbohatších lidí celé planety se narodil v České Lípě. Během svého mládí však přebýval především v Liberci, kde studoval Střední ekonomickou školu. Posléze dokončil i vysokoškolské studium, už v Praze.  

Jeho životní posun nebo start je velice zajímavý. Původně se totiž naprosto minul oborem, ve kterém nakonec skončil. Před vstupem do světa byznysu byl totiž asistentem produkce a následně byl také produkčním ve Filmovém studiu na Barrandově. Až poté se rozhodl postavit se na vlastní nohy.  

Jeho první kroky vedly do investiční společnosti 

Nelze konstatovat, že by Petr Kellner zbohatnul jenom díky jedné konkrétní aktivitě. Kdepak. Těchto aktivit bylo vícero. Například jeho první kroky vedly v roce 1991 do založení investiční společnosti, kapitál se dodal ze státního podniku. Až poté došlo k věcem, které ho nakonec proslavily a které z něj nejbohatšího Čecha vlastně udělaly. Tím máme na mysli hlavně privatizaci a transformaci České pojišťovny, kterou mu do rukou vložili akcionáři za účasti vlády České republiky.  

Česká pojišťovna se poté po letech stala součástí jeho podniku PPF, která od okamžiku, kdy vstoupila na český trh, patřila mezi největší mezinárodní investiční skupiny v celé Evropě. A nejen v ní, ale také v celé Asii, Rusku i ve Spojených státech amerických.  

Další články