Podnikání není lehké – ví to i LeoExpress

podnikání není lehké

Pokud se rozhodnete jít do podnikatelského světa, měli byste mít na paměti, že to není jednoduché. Přece jenom se jedná o běh na dlouhou trať, pokud toužíte po velké, rozkvetlé společnosti. Bez vytrvalosti tak ničeho nedosáhnete, což ví také i společnost LeoExpress, která se nám zapsala do paměti svými velice komfortními černo žlutými vlaky.

Právě LeoExpress se neustále potýká s různými nepříjemnostmi, které se točí hlavně kolem stížností na časté zpoždění vlaku. Dále si lidé stěžují i na stevardy, kteří už nejsou tak sympatičtí a ochotní jako kdysi. I přes to se však LeoExpress nyní může pyšnit tím, že mu narostly tržby. Sice se mu na druhou stranu i prohloubila ztráta, ale je tu hlavně o ty tržby.

Jelikož máme za sebou první pololetí, většina společností dělá analýzy a průzkumy, jak dopadl půl rok u nich ve firmě v porovnání s minulým půlrokem. Jedná se o naprosto běžnou záležitost, při které se zjišťují úspěchy, popřípadě neúspěchy. Jak to tedy je v této společnosti?

Tržby i ztráty v číslech:

V prvním pololetí se tržby u společnosti LeoExpress navýšily až o třináct procent, tedy na neuvěřitelných 161 milionů korun. Ovšem zmínili jsme, že tato společnost moc dobře ví, že není podnikání lehké, a bohužel vykázala i ztrátu. Ta se bohužel prohloubila o víc jak dvojnásobek, kdy z loňských 31 milionů se vyhoupla najednou na 65 milionů korun.

Proč se ztráta ta prohloubila?

Člověku až rozum stojí nad tím, proč se vlastně ztráta prohloubila o dvojnásobek. Podle firmy je hlavním důvodem ale to, že firma aktuálně investovala do připravovaného vstupu na polský a taky na německý trh. Mimo to LeoExpress v nedávné době posílil a rozšířil autobusové linky a také rozjel platformy sdílení aut.

Když se pozastavíme nad vstupem na polský trh, jedná se o prvního mimopolského dopravce, který získal certifikát, jenž umožnil zahájit vlakový provoz v této zemi.

Další články