Pokémon Go je stále populární hrou!

Pokemon

Problematika závislosti na internetu a sociálních sítích je stále aktuální. Bohužel se jedná o takřka neřešitelnou situaci. Lidé chtějí trávit mimo reálný svět svůj volný čas. Stačí, když si se svými přáteli píšou. Nemusí s nimi přeci chodit na čerstvý vzduch.

Tuto problematiku se snažila v nedávné době zastavit nyní velmi populární hra zvaná Pokémon Go. Jednalo se o možnost chytat své pokémony, ovšem pod podmínkou, že jste museli vyjít na čerstvý vzduch. Chodili jste tedy po památkách či jen po turistických stezkách někde v lesích, abyste chytali své virtuální mazlíčky. Zakladatelé si slibovali od toho to, že uživatelé začnou komunikovat s okolím, protože budou nuceni chodit ven. Bohužel to se nestalo. Lidé stále koukali do svých mobilních telefonů a snažili se objevit nové přírůstky do své pokémonní rodiny. Jenže lidem potom začal chybět gauč a možnost lenivět, a tak si začali pronajímat či kupovat profesionální chytače Pokémonů. Tento trend se rozeběhl velmi rychle a ti, kteří byli ochotni chytat za jiné pomocí jejich přihlašovacích údajů jejich Pokémony, si hezky přivydělali. A skuteční uživatelé se opět váleli na gaučích a sledovali jejich úspěchy, které za ně dělal vlastně někdo úplně jiný.

I přes různá fakta se stala však tato hra velmi populární. Možná si myslíte, že její oblíbenost najednou klesá, ovšem není tomu tak. Stahování stále roste. Nyní dokonce padl rekord v počtu stažení, což je neuvěřitelné. Větší počet stažení je možná z toho důvodu, že se začíná oteplovat, což znamená, že lidé jsou více ochotní chodit ven. Přes velkou zimu se nikomu ven nechtělo, a tak se není čemu divit, když se s hezkým počasím vydávají lovci do ulic, aby našli své Pokémony, kteří jim chybí ve sbírce. Mnozí dokonce nahrávají skluz, který během zimních měsíců narostl do neuvěřitelných procent.

Další články