Proč byste měli před spaním číst?

Knihy před spaním

Každý podnikatel ví, že je třeba neustále růst a učit se. Pokud nerostete a neučíte se, bohužel se nikdy nemůžete stát tak úspěšnými, jako jsou vaši idolové. K takovému osobnostnímu růstu vám mohou dopomoct knihy. V knihách se nachází celá řada mouder, navíc můžete číst takové knihy, které napsali vaši idolové. V takových knihách většinou objevíte překážky, které by vám zanedlouho vešly do cesty, ale vy se jim díky knize elegantně vyhnete. Pokud se řadíte k těm podnikatelům, kteří by rádi četli, bohužel nevědí, kdy by měli začít číst, máme pro vás návrh – co takhle začít číst před spaním?

Mnoho lidí čte před spaním z toho důvodu, že se chtějí doslova uspat. Jenže pokud čtete před spaním, děláte to nejlepší, co můžete. Říká se, že každý člověk může pro klidné spaní udělat jednu věc, a sice minimálně devadesát minut před usnutím nesmí vidět ani monitor počítače, ani displej mobilního telefonu. A právě kniha vám s touto věcí může pomoct.

Samozřejmě čtení před spaním má i jiné výhody, tak si je pojďme zmínit.

1) Budeme lépe a kvalitněji spát

Ještě jednou si tedy zmiňme to, že se nám bude lépe spát. Během čtení totiž zapomínáme na problémy, které nás sužují, soustřeďujeme se jenom na samotné čtení, zbavujeme se stresu. Navíc jsme mimo displeje a monitory.

2) Staneme se víc empatickým

Díky knihám se taky staneme více empatickým člověkem. Být empatický znamená vidět svět a pochopit svět z pohledu jiné osoby. Díky knihám to dokážeme, budeme tuto vlastnost pilovat a zdokonalovat se v ní.

3) Nakopneme svou kreativitu

Každá kniha nás zavede do zcela jiného prostředí, které si představíme. Díky těmto představám lehce nakopneme sovu kreativitu, což se nám později vyplatí v podniku, když budeme přemýšlet nad tím, jak zdokonalit svůj byznys či jaká inovace či nápad by nás mohl posunout vpřed.

Další články