Proč se pustit do franchisingu?

Proč se pustit do franchisingu?

Mezi námi se najde obrovské množství lidí, kteří by se nejraději postavili na vlastní nohy a začali pracovat na svých snech. Jenže právě velká většina z těchto lidí se bojí vstoupit do světa podnikání, a to především kvůli možnosti krachu a kvůli velké konkurenci na trhu. Pravdou však je, že konkurence na trhu nebude nižší, právě naopak. Bude se stále zvyšovat, a tak je nyní nejlepší čas na to, abyste shodili ze sebe všechny zábrany a začali pracovat na svých snech.  

Pokud se bojíte krachu, pak se ho přestaňte bát. Nemusíte přece na trh vstoupit se svou novou značkou nebo službou. Můžete začít podnikat s franšízou, což je snadnější způsob, jak se dostat do světa byznysu.  

Nedávné statistiky mluví o sedmdesáti procentech podnikatelů, kteří během prvních let ukončí svou činnosti nebo zkrachují. Pravdou ale je, že pokud začnete podnikat s franšízou, po pěti letech se vám začne více dařit, jelikož se vám vrátí prvotní investice, kterou jste do franšízy dali.  

A tak to s franšízou zkuste. Máme pro vás navíc seznam několika důvodů, proč se do franšízového podnikání opravdu vyplatí vstoupit. Třeba i vás níže uvedené důvody přesvědčí o tom, že franchising má smysl.  

Důvody, proč se pustit do franšízového podnikání 

  • Franchising je jednoduchý a relativně bezpečný způsob, jak začít podnikat.  
  • Nemusíte mít na účtu miliony, počáteční vklad mnohých franšíz je stanoven na několika desítkách tisíc korun. I z takového byznysu však lze posléze vytáhnout miliony korun.  
  • Franchising pomáhá rozvíjet lidské schopnosti, zároveň je to však jistota ověřeného konceptu.  
  • Dostanete do ruky už fungující know-how, díky kterému se nebudete muset prát s konkurencí. Konkurenční boj daná značka už dávno vyhrála, využijte toho.  
  • Pokud by se náhodou stalo, že byste se svou franšízou neuspěli, nemusíte se stresovat. Určitě tím nezruinujete celou rodinu.  

Další články