Půjčka na směnku bez poplatku. Co to je?

Půjčka na směnku bez poplatku. Co to je?

Potřebujete půjčit zcela bez poplatku? Pak zbystřete, jelikož na trhu se nachází hned několik úvěrů, které na první pohled slibují půjčky i v řádech několika desítek tisíc korun bez poplatků. Pravda je ale úplně někde jinde. Výše půjčky samozřejmě může činit klidně i několik desítek tisíc korun, nicméně bez poplatků se obejde jen velmi těžko. To by musel být poskytovatel hodně štědrý mecenáš, kterému na nějakém zisku nezáleží. A přiznejme si, kdo by chtěl dělat nějakou práci bez vidiny jakéhokoli výnosu? 

Co je směnka? 

Odpověď na tuto otázku je poměrně jednoduchá. Jedná o jistý druh cenného papíru, který se vyznačuje především tím, že jde o jakousi záruku mezi věřitelem a dlužníkem. Právě ve směnce se jasně definují vztahy mezi oběma stranami při uzavření konkrétního úvěru. Směnka slouží jako záruka toho, že obě strany dostojí svým závazkům, které při vzniku úvěru vznikly. I proto je zapotřebí, aby měla směnka přesné náležitosti dle potřeby a nebyla žádným způsobem zfalšovaná. 

Náležitosti směnky 

Co tedy musí taková směnka obsahovat za data? V první řadě je nezbytné jmenovat především jména obou stran. Je zapotřebí, aby na směnce figurovaly přesné názvy obou stran. Dále je nutné jmenovat také celkovou výši finanční částky, jež je předmětem konkrétního stanoveného úvěru. Je v podstatě jedno, o kolik peněz se jedná. Jen tato suma musí být jednoznačně na směnce zveřejněna. Dále nelze zapomenout ani na datum splatnosti dané půjčky. Pokud je na směnce navíc ještě zveřejněn i kalendář splátek, může být. Standardně zde ale nemá co dělat. 

Směnkám je vhodnější se vyhnout 

V každém případě je vhodnější se půjčkám na směnku vyhnout, jelikož standardně nedokážou nabídnout výhodné podmínky. Většinou se vyznačují vcelku vysokou úrokovou sazbou, což zajistí vysoký přeplatek z vaší strany jako dlužníka. 

Další články