Rady, jak se stát respektovaným lídrem

Rady, jak se stát respektovaným lídrem

Každý lídr firmy by měl být samozřejmě přítelem svých podřízených, na druhou stranu by si měl umět vypěstovat respekt, jinak ho jeho podřízení nebudou brát vážně. Pokud to není tak dlouho, co jste se lídrem stali, nebojte, poradíme vám, jak se respektovaným lídrem stát. Opravdu totiž platí, že lídři se nerodí, ale jednoduše se budují. Pokud se snažíte stát lídrem, který je respektovaný, ale stále se vám to nedaří, je něco špatně. Vyzkoušejte několik rad, které vám pomohou stát se respektovaným lídrem.  

Nikdy si nepřivlastňujte úspěchy týmu 

Lídr musí moc dobře vědět, že sám bez svých podřízených není nic. Musí si být vědom toho, že podnik funguje díky týmu. Pokud se tým o něco zaslouží, pokud se týmu podaří nějaký konkrétní úspěch, neměl by si ho přivlastňovat. Měl by naopak pochválit ty, kteří za daným úspěchem stojí. 

Na prvním místě má být charisma 

Pokud bychom si seřadili vedle sebe nejlepší lídry světa, zjistili bychom, že je pojí jedno jediné, a to velké charisma, které z nich sálá na první pohled. Charisma by mělo být u respektovaných lídrů na prvním místě. Na první pohled by měl mít člověk pocit, že se nenecháte ovlivnit okolím, pozitivní přístup je taky důležitý stejně jako potřesení ruky při setkání.  

Neustále na sobě pracujte 

Žádný člověk se nerodí lídrem. Stejně tak žádný učený z nebe nespadl. Pokud chcete mít respektovaným lídrem, ke kterému budou lidé aspoň trošku vzhlížet, měli byste se neustále učit novým věcem. Neustále na sobě pracujte. Lídři se zkrátka nespokojí s tím, že něco ví. Chtějí vědět všechno, chtějí se zdokonalovat. Svůj volný čas proto vyplňte třeba čtením.  

Máte vizi? 

Nabízí se otázka, jestli máte vizi. Máte? Pokud ano, pak jste na dobré cestě stát se respektovaným lídrem. Pokud vizi postrádáte, nejste lídrem v tom pravém slova smyslu a nikdy se jím ani nemůžete stát. 

Další články