Refinancování vám pomůže ušetřit peníze

Refinancování vám pomůže ušetřit peníze

Uzavíráte s  bankou smlouvu o nějakém produktu, ať již půjčce nebo hypotéce? V tom případě máte určitě zájem na tom, aby pro vás byla smlouva maximálně výhodná. Může se ale stát, že starší již uzavřené smlouvy o úvěrech a hypotékách nemusí být tak výhodné, protože se banky v rámci konkurenčního boje snaží podmínky zlepšovat. Jsou k tomu v podstatě ostrou konkurencí nuceny.  Proto se v poslední době stává velice frekventovaný pojmem refinancování.  Co tento produkt přináší klientům?

Převedení je řešením

Pomocí refinancování si klienti mohou svůj stávající, již běžící úvěr nebo hypotéku nechat převést do jiné banky, která nabídne výhodnější úrokové sazby a také lepší podmínky smlouvy. Je samozřejmé, že spousta lidí této možnosti využívá, protože výrazně pomůže vaší peněžence. Kdo by neuspořil peníze, když se tato možnost nabízí?

Podívejte se i na nabídky konkurence

První kategorií je refinancování půjčky. Při něm dochází k tomu, že jeden starší, již uzavřený úvěr se smlouvou u banky nahrazujete jiným novým úvěrem. Jde v principu o to, že úvěr u stávající banky splatíte a u jiné banky pokračujete splácením nového úvěru za výhodnějších podmínek.

Neváhejte, a pokud máte pocit, že vaše banka příliš výhodné podmínky nenabízí, zeptejte se na refinancování svého úvěru u konkurence. Možná budete překvapeni, kolik se dá na splátkách a úrocích ušetřit.

Refinancování hypotéky je nejvhodnější na konci fixace

Speciální kapitolou je refinancování hypotéky. Nejvhodnější dobou, kdy toto refinancování provést je tzv. obrátka úrokové sazby, tedy konec fixační doby úrokové sazby, která je neměnná například pět let.

V tuto chvíli můžete změny v hypoteční smlouvě sjednávat, aniž byste museli platit jakékoli poplatky nebo dokonce sankce. Proto využijte této příhodné doby! Stojí za to obejít i několik bank a najít si nejlepší nabídku.

Další články