Rus koupil byt za bitcoiny!

Byt za bitcoiny

V dnešním svět už se nemůžeme divit vážně ničemu. Vynalezeno je v dnešním světě už všechno, neustále nových výrobků přibývá. Například nyní se svět točí kolem kryptoměn, které jsou na trhu už delší dobu, přesto je to něco, co lidé poznali až během uplynulého roku. Kryptoměny jsou jakousi virtuální měnou, kterou lidé mohou legálně těžit, ale také do ní mohou investovat. Málokdo kryptoměnám rozumí, přesto už se dostávají do reálného světa – člověk by nevěřil, jak rychle se kryptoměny stanou i reálnou platební metodou.

Někdo by si řekl, že se do České republiky dostanou rychleji eura než kryptoměny, že se bude dříve platit eury než bitcoiny. Jenže opak je pravdou. Pokud se zajímáte o svět kryptoměn, možná jste už zaregistrovali první prodej v České republice, který byl umožněn díky kryptoměně. Nejedná se sice o první prodej na světě, ale je to skutečně jeden z prvních prodejů, kdy se neplatilo klasicky penězi, ale bitcoiny.

Kde došlo k prodeji?

Naprosto první prodanou nemovitostí, která se prodala za bitcoiny, byla nemovitost v americkém Texasu. Mezi těmi prvními prodeji byl i prodej nemovitosti u nás v Praze, ke kterému došlo teprve nedávno. Dům v jedné pražské čtvrti si odkoupil Rus, a to zhruba za 35 bitcoinů.

Tomu, kdo se ve světě kryptoměn neorientuje, se to může zdát málo, ale skutečně to málo není. Při aktuálním kurzu se totiž jedná o sumu zhruba 10 milionů korun! A to už je slušná cena za jednu nemovitost.

Bitcoin jako budoucnost peněžního sektoru

Už nyní je jasné, že bitcoin představuje naši budoucnost – budoucnost peněžního sektoru. Kryptoměny přináší rapidní změny do oblasti financí, do oblasti peněz a je třeba je sledovat, protože nás skutečně mohou v budoucnu velice ovlivnit.

Kryptoměny v sobě nesou celou řadu výhod – mezi výhody patří například jednoduchost použití a hlavně snadnost převodu.

Další články