S čím pomáhá šoková terapie?

Šoková terapie

Pod slovním spojením „šoková terapie“ si mnoho lidí představí zejména elektrické křeslo nebo podobné vynálezy, které se používaly v dávných dobách. Takové terapie se používaly například tehdy, kdy chtěli z muže, který se cítil být gayem, pravého muže milující ženy. Dnes je však slovní spojení „šoková terapie“ mnohem širší pojem a zahrnuje také šoky v ledových sprchách či podobně. Takové domácí šokové terapie mohou ulevit od mnohých zdravotních potíží. Pojďme si říct, s jakými zdravotními potížemi šoková terapie bojuje a hlavně jak taková šoková terapie probíhá.

Zatočí s nadměrným pocením

Mnozí lidé se zejména během letních, horkých dnů nadměrně potí. Mají to zkrátka v genech nebo mají jen zvýšený cholesterol v krvi. Je však mnoho věcí, které se podílí na tom, že se člověk nadměrně potí, a to mnohdy i v zimě nebo během chladných, podzimních dnů. Naštěstí s tímto problémem nemusíte chodit k lékaři, ale stačí, když si doma přichystáte takovou šokovou terapii.

Šoková terapie spočívá zejména ve studené a příliš horké sprše. Stačí vejít do sprchy a nejdříve spustit ledovou sprchu, ale za pár minut horkou sprchu. Pro tělo bude tak rychlé vyměňování teplot obrovským šokem, že se pot začne pomalu zastavovat. Při pravidelném provádění se sice pocení úplně nezbavíte, ale budete se radovat z toho, že pocení je už zcela v normě, mnohdy těžko postřehnutelné.

Zatočí s migrénou

Migréna je něco, co trápí velkou spoustu z nás. Bohužel mnozí lidé nevědí, jak s ní zatočit, proto do sebe „sypou“ prášky a doufají, že zaberou v co nejkratší době. I v tomto případě může pomoct šoková terapie, a to konkrétně tehdy, kdy si do lavoru napustíte vroucí vodu a na krk či na čelo si položíte zmraženou zeleninu. I tímto dojde k jistému šoku v těle, který se odrazí na tom, že migrénu z hlavy vyžene.

Nezapomeňte, že při takovém léčení migrény je nutné mít nohy v lavoru a zároveň je třeba mít přiloženou mraženou zeleninu na krku či čele.

Další články