Seznamujeme se se SEO. Co to je a k čemu se využívá?

Seznamujeme se se SEO. Co to je a k čemu se využívá?

Zvažujete, že si založíte vlastní e-shop nebo si chcete jen založit vlastní webovou stránku, na které vytvoříte zajímavý online magazín, na němž najdou lidé odpovědi na všechny otázky, které si pokládají? Pokud zvažujete se tímto stylem dostat do IT světa, doporučujeme se informovat o tom, co je to SEO. SEO totiž bude hrát ve vašem životě opravdu velkou roli, pokud se pustíte do tvorby e-shopů nebo internetových stránek.  

Bez SEO to opravdu nejde. Pro majitele stránek a e-shopů je opravdu nepostradatelné, je třeba ho mít vyřešené kvalitně, jinak návštěvnost ani tržby nebudou tak skvělé, jak byste si představovali. V současné době sice existuje mnoho SEO specialistů, kteří vám mohou s tímto pomoct, ale ne každý si je chce zavolat na pomoc. Pokud si myslíte, že si SEO zvládnete udělat sami, máme pro vás vysvětlení základních pojmů.  

Co je to SEO? 

SEO je zkratkou pro sousloví search engine optimization. Jedná se v překladu o optimalizaci pro vyhledávače. Existuje mnoho SEO praktik a technik, které mohou za to, že váš web je umístěn na prvních místech ve výsledcích vyhledávání. Díky SEO tudíž máte návštěvnost na webu vysokou, což je důležité.  

On-page faktory 

Aby váš web byl dobře dohledatelný na internetu a umístil se na prvních pozicích ve vyhledávání, využijte se v rámci SEO takzvaných on-page faktorů, což jsou faktory sídlící přímo na webu. Jedná se například o titulky, dále také o samotný obsah, který ovlivňuje pozici ve vyhledávání, dále je to třeba meta desrciption, tedy popis toho, co se na stránce nachází.  

Off-page faktory 

Také existují takzvané off-page faktory, což jsou faktory, které se přímo na webu nenachází, ale také jeho pozici ve vyhledávání ovlivňují. Jsou to třeba zpětné odkazy, což jsou odkazy na váš web, které jsou ale umístěné na jiných webových stránkách. 

Další články