Tankujte! Nafta a benzin neustále zlevňují!

benzin nafta

Žijeme v době, kdy zdražování potravin a dalších jiných věcí je na denním pořádku. Hlavně se však zdražování týká již zmiňovaných potravin, jejichž cena stále roste nepřetržitým tempem nahoru. Je nutné zmínit, že nejvíce jdou nahoru mléčné výrobky a dále také vejce, tudíž pokud máte možnost mít své slepice, pak jim rozhodně udělejte na své zahradě místo a pořiďte si je, protože to budou opravdu fantasticky ušetřené peníze. Stejně tak je to se zelenou, která nepřetržitě stoupá. Stoupí z toho důvodu, že úroda v zahraničí byla opravdu mizerná, proto se není čemu divit, když nás mnohem výhodněji vyjde zelenina vypěstovaná na zahrádce než ta, kterou si koupíme v obchodě.

Navíc v poslední době se ještě potýkáme s drahými pohonnými hmotami. Již jsme si ale zvykli, že na čerpací stanici musíme chodit se stále větším obnosem peněz, jinak bychom se nedoplatili, ovšem v posledních týdnech z čerpacích stanic odcházíme opravdu překvapeni, protože platíme podezřele málo. Čím to je?

Cena klesá – pomalu, ale klesá

Pohonné hmoty začaly klesat, i když Rusko stoplo těžbu ropy. Asi se do toho vložili Američané, kteří začali těžit ropu v trochu větší míře. Jinak se neustálé zlevňování pohonných hmot nedá vysvětlit. Průměrná cena třeba Naturalu 95 klesla o devět haléřů a je nyní mnohem levnější než dříve. Už se ustálila na ceně třiceti korun za litr. Průměrná cena nafty klesla o třináct haléřů, tedy na necelých třicet korun za litr. Tyto údaje poskytla firma CCS, která ceny benzinu a nafty (tedy pohonných hmot) neustále sleduje. Od konce dubna jsme se tak dočkali zlevnění už o skoro korunu.

Nejdražší pohonné hmoty zůstávají však i nadále v hlavním městě, kde se za benzin zaplatí jednatřicet korun a za naftu stejná částka. Nejlevněji natankujete hlavně v Pardubickém kraji, kde benzin pořídíte za rovných třicet a naftu pak za osmadvacet korun.

Další články