Tipy pro podnikatele: Jak zrychlit internet

Tipy pro podnikatele

Stihnete si uvařit šálek kávy, než se vám podaří stáhnout z internetu soubory do vašeho PC? Nezoufejte. Zrychlit internet na počítači pracujícím pod systémem Windows lze překvapivě snadno a nemusí vás to ani nic stát.

Pozorujete na svém PC úbytek výkonu?

Stává se pro vás poslech audionahrávek a videí z internetu spíše utrpením než radostí, kvůli tomu, že se vám doslova „rozsekají“ na několik částí? Může za to smetí v podobě takzvaných dočasných souborů, které se do počítače postupně ukládají při brouzdání internetem nebo při otevírání nejrůznějších příloh z vašich e-mailů.

Počítač si je sám nesmaže, takže brzy mohou zabírat pěkných pár gigabytů. Nepořádek ve vašem počítači ovšem umí zlikvidovat programy, které jsou zdarma dostupné. Díky nim se otázka jak zrychlit internet nemusí stát vaší noční můrou.

Vyčistěte si počítač

Některé z funkcí najdete přímo v systému Windows, jiné vám poskytnout freeware doplňky, jež si můžete instalovat zdarma. Poradit si se souborovým smetím umí například program CCleaner. Kromě rychlejšího chodu PC můžete s jeho pomocí získat i několik GB na disku. Vyčistí vám i nepoužívané programy, takže operací je lepší udělat si pro jistotu zálohu původního stavu.

Systém Windows, například verze 7, je vybavena funkcí zvanou defragmentace disku. V jejím průběhu se dohromady spojí velké bloky dat, jež spolu souvisí. Všechno, včetně dat z internetu, se pak mnohem rychleji načítá. Podobnou funkci má i program Auslogic Disk Defrag. Příjemnou vlastností je i to, že operace se dá naplánovat na určitou dobu, nebo běhá automaticky na pozadí a nezdržuje vás tak v práci. Mezi další čističe počítače patří i Advanced system care.

Pomoc pro prohlížeče

Další možností jak zrychlit internet bez jakékoli další investice, může být optimalizace běhu programů, které používáte, zejména internetových prohlížečů. Můžete je provést buď přímo vhodným nastavením v prohlížeči, které vám zjednodušší a zrychlí práci nebo dalšími instalovanými doplňky. Výhodou je, že za to ze svého podnikatelského účtu nezaplatíte ani korunu.

Další články