U franchisingu je riziko krachu mnohem nižší

franchising je jistota

Obrovskou cenu má ve franchisingu především firemní know-how. Napoví vám, jak začít podnikat. Odpadne rozjezd vlastního podnikání, kdy vše většinou řešíte metodou pokus-omyl a kvůli tomu, se můžete splést. Franchisor vás přesně navádí, co máte dělat, a proto vám ukáže správnou cestu.

Pomůže vám konzultace a vzor

Pod dohledem franchisora, který ví, co chce a dokáže svoji koncepci vysvětlit, dodá dokumenty nezbytné pro chod pobočky a pro marketingovou komunikaci, je začátek podnikání snadný. Všechno se stále konzultuje, kontroluje, a tudíž riziko chyb je zde naprosto minimální. Existuje také možnost, že se franchisor bude inspirovat svými staršími kolegy, tedy dříve vytvořenými franchisami. Ty mu poslouží jako názorná ukázka, jak se nově založená pobočka vyvíjí, co je k jejímu správnému fungování důležité. Má zde možnost poradit se, vidí před sebou vzor, kam se dá dospět.

Snižování cen nehrozí

Proto franchisant má od samého začátku podporu v podobě zkušeností načerpaných na místním trhu, marketingovou strategií, značkou a jejím obrazem v médiích. Navíc jsou k dispozici i už prověřené postupy práce, funkční logistické kanály, to vše start významně zjednodušuje. Dnes najdete na trhu obrovské množství výrobků a služeb. Dochází proto v podstatě k přehlcení trhu, kdy už se jednotlivé zboží a služby neprodávají. Proto spousta obchodníků nevidí jinou cestu, než začít snižovat ceny. To je ale cesta do pekel. Nevytváří totiž zisk, s bídou přežívají, příliš nízké ceny také devalvují celé odvětví. Při franchisingovém podnikání nic podobného nenastává.
V České republice je stále ještě dost prostoru pro rozvoj franchisingu. Výhodou je skutečnost, franchisingová koncepce hodně snižuje případné riziko krachu. To je u malých a středních firem mnohem větší, než u franchisingových poboček.

Zdroje: topfranchising.cz

Další články