U koho se pracuje nejlépe? Nejlepší zaměstnavatelé už jsou známí

U koho se pracuje nejlépe? Nejlepší zaměstnavatelé už jsou známí

Najít si v současné době zaměstnání je poněkud těžké. Lidé totiž chtějí jedno, a sice pracovat ve firmě, kde se k nim budou chovat slušně, kde je budou mít rádi a kde si jich budou vážit, k tomu všemu se samozřejmě musí připojit i hezké finanční ohodnocení. A i když člověka na první dobrou napadne, že takový zaměstnavatel v současné době asi neexistuje, opak je pravdou. Svědčí o tom nedávno vydaný žebříček zahrnující ty nejlepší zaměstnavatele vůbec. 

Po čem lidé touží? 

Poslední průzkumy ukázaly, po čem lidé vlastně touží v otázce svého zaměstnání. A možná někoho překvapí, že nejde až tolik o peníze, ale o způsob, jakým mohou pracovat. Lidé nyní kladou důraz na takzvaný work life balance čili chtějí mít možnost hezky balancovat nad prací a volným časem. Lidé nechtějí pracovat přesčas, případně si chtějí vybrat, jestli budou pracovat z domova, nebo jestli ten den zamíří do kanceláře. 

Samozřejmě zmiňované peníze nejsou upozaďovaným faktorem. Nástupní mzda je je rozhodující zejména v dnešní době, kdy se inflace žene raketovým tempem k výšinám. 

Jaké firmy se řadí mezi nejlepší zaměstnavatele? 

I když by se samozřejmě dalo vytknout někomu něco, respektive nikdy se žádná firma nezavděčí všem, nedávno se světlu světa ukázal žebříček, který jistým způsobem sepisuje nejlepší zaměstnavatele na trhu. Podívejme se na to po stránce odvětví. 

V oblasti dopravy a logistiky to na plní čáře vyhrála Zásilkovna, která má za sebou opravdu slibný a velmi úspěšný rok. Těsně za ní se však nachází firma Student Agency a poté DHL. Pole energetiky a plynárenství ovládla Skupina ČEZ a pohostinství kupodivu zahraniční franšíza McDonald’s. Starbucks je hned za zmíněnou franšízou. V oblasti telekomunikace zase vyhrála společnost T-Mobile, v těsném závěsu se nachází Vodafone a třetí příčku obsadilo O2. 

Co se týče automobilového a strojírenského průmyslu, nejlépe si vedla firma ŠKODA AUTO, pole bankovnictví ovládla Česká spořitelna a hned za ní se nachází ČSOB. Obchod a eCommerce si zase přisvojila IKEA (ovšem hned za ní Alza) a v pojišťovnictví dominovala Generali Česká pojišťovna. 

Další články