V čem lze dnes podnikat?

V čem lze dnes podnikat?

I když koronavirová krize stojí za sníženým zájmem o podnikání, stejně se najdou jedinci, kteří v aktuální krizi vidí jednu velkou příležitost. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí dnes podnikat, máte opravdu mnoho možností. Například se můžete stát osobním trenérem nebo si můžete otevřít franšízovou pobočku oblíbeného podniku. Tím však vaše možnosti nejsou ani zdaleka u konce.  

Pokud se chcete stát člověkem na volné noze, respektive nezávislým podnikatelem, nabízí se otázka, v jakém oboru máte podnikat nebo co vlastně máte dělat. Přinášíme vám seznam toho nejatraktivnějšího, čím nebo kým se můžete stát.  

Freelance žurnalista 

Baví vás psát texty a aktivně sledujete aktuální dění? Pak byste se měli stát freelance žurnalistou. Mluvíme o člověku, který je novinářem na volné noze. Může pracovat pro mnohé společnosti ryze externě nebo může založit vlastní informační portál, na kterém se budou shromažďovat ryze jeho texty a názory. V současné době se jedná o zajímavý byznys, ke kterému nepotřebujete mít ani žádné konkrétní vzdělání.  

Práce se dřevem 

Zejména nyní se připomíná jedno rčení, a sice že řemeslo má zlaté dno. Pokud patříte k lidem, kteří umí pracovat se dřevem, pokud vás to navíc baví, máte vybraný obor, ve kterém můžete podnikat. Navíc se na vás bude vztahovat možnost uznat si při daňovém přiznání osmdesátiprocentní paušální výdaje. A to se vyplatí! 

Obecně však ruční práce je velkým hitem. Nemyslí se tím však jenom práce se dřevem, ale také malování keramika, dále také pletení košíků a vyrábění šperků či jiné manuální činnosti, na jejichž konci stojí atraktivní výrobky. 

Osobní trenér 

Jak již bylo zmíněno, stát se můžete i osobním trenérem. Opět k tomu není potřeba žádné vzdělání, prakticky stačí jenom zkušenosti z fitness světa nebo sportovního odvětví. Měli byste vědět, jaké živiny jsou zapotřebí nebo z jakých cviků vytvořit opravdu skvělý trénink. 

Další články