Výhody i úskalí franšízy

Výhody i úskalí franšízy

Franšíza je dobrý nápad pro podnikatelskou aktivitu, kdy rychle proniknete do nového oboru. Máte stále potřebné know-how i metody podnikání k dispozici, je snadné vše rozjet. Jaké výhody i nevýhody má tato možnost podnikat? 

Co je franšíza 

Pod pojmem franšíza se ukrývá licence nebo právo, které vám umožní provozovat odbytové koncepce franšízora pod vaším vlastním jménem a na váš vlastní účet. Tato podnikatelská příležitost má své významné výhody, ale také některé nevýhody.  

Podnikání na klíč 

Největší výhodou franchisingu je vědomí, že na to nikdy nejste sami. Dostává se vám do rukou dokonalý nástroj, se kterým víte ihned, co a kdy dělat. Podnikání na klíč, které se dá realizovat krok po kroku. Vše je již vyzkoušeno a funguje. Franšíza nabízí také technické, administrativní i manažerské poradenství. Samozřejmá je předem daná síť dodavatelů, kteří se postarají o potřebný standard výrobků a služeb. Vy vše řídíte, pozorujete, vedete.  

Nevýhoda franšízy? Poplatky 

Stejně jako vše na této planetě, i franšíza má svou nevýhodu. Lidé, kteří vám poskytují své know-how a starají se o váš úspěch, to nedělají zadarmo. Za licenci platíte pravidelné poplatky. Za smluvně stanovenou částku ale získáváte plnou podporu společnosti, která se o vás stará.  

Když se vám daří už od začátku 

Zatímco své vlastní podnikání musíte rozjíždět pomalu a krok po kroku, s pomocí franšízy je vše hned hotové. Již od začátku tak máte skutečně možnost uspět. Lidé navíc značku, kterou reprezentujete, sami znají. Vítají možnost, že je vaše prodejna blíže k jejich domovu. Už od začátku se tak můžete setkat s podporou svých klientů a jejich důvěrou ve vás. Jste značka, kterou již dobře znají.  

Franšízing se vyznačuje propracovaným podnikatelským postupem, který se zaměřuje na váš úspěch. Značka, kterou reprezentujete, má sama zájem na tom, aby se vám dařilo.  

Další články