Youtubeři vysazují stromy na poničených místech

Youtubeři vysazují stromy na poničených místech

I když by si člověk řekl, že Youtubeři nejsou pro lidstvo přínosem a že jen negativně ovlivňují nejmenší z nás, pravdou je, že ani v tomto případě nemůžeme všechny házet do jednoho pytle. Nejen, že jistým způsobem ovlivňují naši ekonomiku svými byznysy, ale také mnozí z nich dělají kroky, které by se mohly jevit jako inspirující a inspirativní. Řeč je hlavně o skupině Youtuberů, kteří se rozhodli vysázet stromy, tedy rovnou několik desítek milionů stromů, po celém světě, a to konkrétně na poničených místech. Začíná se například v Kalifornii, také v Keni nebo v Jižní Indii.  

Za nápadem stojí Jimmy Donaldson 

Za celým tímto krokem stojí Youtuber Jimmy Dolandson, kterého také můžete znát pod jeho přezdívkou MrBeast. Na svém youtubovém kanálu dosáhl dvacet milionů odběratelů a během loňského roku spustil kampaň, během které chtěl vybrat stejné číslo jen v dolarech proto, aby vysázel stromy, díky kterým můžeme dýchat na naší planetě čerstvý vzduch. Ještě před vánočními svátky vybraná částka přesáhla jedenadvaceti milionů dolarů, a tak se Youtuber spolu s několika dalšími Youtubery mohl pustit do díla.  

Nové sazenice do celého světa 

Třeba i k nám doputují některé sazenice. Zatím je však jisté, že se stromy vysází především na poničených místech ve Spojených státech amerických, v Austrálii, která ještě donedávna bojovala s obrovskými požáry, také se stromy vysází v Brazílii, Kanadě, některé se zasází na poničených místech v Číně, Indii, ve Francii nebo také v mnoha rozvojových zemích, jako je Haiti, Indonésie nebo Madagaskar a Nepál.  

Podle dostupných informací se bude sázet následující dva roky. Letos se se sázením začíná, aktuálně probíhá první fáze, během které dojde k vysázení asi sto tisíc stromů v Kalifornii. Nové stromy v Kalifornii nahradí ty, které bohužel shořely během loňských ničivých požárů. Během loňských požárů zde oheň zničil sedm kilometrů čtverečních půdy. 

Další články