Zájem o zlato roste. Češi si však musí dávat pozor na padělky

Zájem o zlato roste. Češi si však musí dávat pozor na padělky

Současná ekonomická situace rozděluje lidi na dvě poloviny, a to na ty, kteří žijí ze svého hotovostního polštáře a příliš neutrácí, a pak na ty, kteří se nebojí investovat, protože si moc dobře uvědomují aktuální situaci a to, že je to opravdu obrovská příležitost. Právě druhá skupina lidí se rozhodla investovat do zlata, což ostatně potvrzují i statistiky a průzkumy, které uvádí, jak zájem o zlato rekordně roste. Jenže s tím roste také riziko koupi falešného zlata.  

Bohužel se to na investičním trhu začíná hemžit i podvodníky, kteří chtějí člověka jenom obrat o jeho finance. A takových podvodníků je stále více. Pokud patříte mezi začátečníky ve světě investování a zlato je nyní vaší prioritou, ovšem dříve jste do něj neinvestovali, buďte si při nákupu plně jistí tím, že opravdu držíte zlato a nic jiného.  

Stát investiční zlato nekontroluje 

Možná si říkáte, že se nemůže stát to, že byste si zakoupili nepravé zlato. Jenže pravdou je, že se to stát může. Stát totiž investiční zlato nijak nekontroluje. Zlato, které si tak můžete zakoupit na trhu, může být třeba smíchané se stříbrem nebo zcela falešné. A v takovém případě nemá zlato žádnou vysokou hodnotu.  

I když je nabízení falešného zlata trestným činem, za který hrozí až osm let vězení, stejně k tomuto dochází. Bohužel žádný orgán nemůže s přesnou jistotou říct, jak časté takové podvody jsou nebo kolik jich už bylo uskutečněno. Samotní investoři totiž mnohdy nemají dlouhá léta ponětí, že v jejich trezoru dřímají padělky.  

Nakupujte zlato u renomovaných dodavatelů 

Každý člověk, který chce investovat do zlata, by proto měl zlato nakupovat jenom renomovaných dodavatelů. U nikoho jiného se zlato kupovat nedoporučuje, protože by tohoto kroku mohl později litovat.  

Renomovaní dodavatelé v laboratořích ověřují pravost zlata a mohou vás takové ověření i vystavit, což obvykle sami dělají i bez požádání. 

Další články