Znáte hru, v níž se stanete divadelními herci?

Hra, v níž se stanete divadelními herci

V dnešní době existuje snad úplně všechno. Neustále vznikají nové věci, které nám mají ulehčit život nebo které nám mají být zábavou v době, kdy se nudíme. Pokud i vy patříte k těm, kteří si sem tam rádi zahrají nějakou skvěle provedenou hru, pak budete nyní potěšeni. České vývojářské studium Misterine se totiž rozhodlo zaujmout svět novou hrou, v níž se můžete stát divadelními herci!

Mnoho z nás se chtělo ve svém životě stát herci, ale málokdo měl štěstí nebo talent. Čeští vývojáři se tak rozhodli, že se nad těmito nesplněnými sny zamyslí a že těm, kteří nemají talent, umožní, aby se na malou chvilku divadelními herci stali.

Jak se hra jmenuje?

Hru nazvali Theatre VR a jedná se o hru z dílny Jindřicha Skeldala, kterého můžete znát díky oblíbené hře Brány Skeldalu. Hra umožňuje hráčům jakési převtělení do konkrétních divadelních postav, budete hrát podle „scénáře“ na jevišti – přesně tak, jak je to ve skutečnosti. Pokud se na samotnou hru ještě necítíte, můžete se stát jedním člověkem z publika, který bude sledovat celé představení, tudíž se dozvíte, jak to vlastně celé funguje.

Hra, která získala už i ocenění

Možná si říkáte, že je to jenom hra, která bude nezáživnou, ale o tom, že se jedná o skvělou hru, svědčí i ocenění, které hra dostala. Hra totiž vyhrála první místo v kategorii „Nezávislé tituly“ a to na mezinárodní vývojářské herní konferenci, která se jmenuje „Games Developer Session“.

Podle všeho by měla hra poskytnout hráči naprosto stejný zážitek, který mají skuteční herci na jevišti. Můžete si vyzkoušet hrát Hamleta, ale už se pracuje na dalších zpracováních jiných zajímavých divadelních her. Hamlet je však klasika, která se hraje snad v každém divadle, proto ji vývojáři volili jako první. Pokud jste tuto hru viděli, podívejte se, jak ji zpracovali ti ve virtuálním světě.

Další články