Zvýšení prodeje hlásí Wolkswagen!

wolkswagen

Některé společnosti hlásí bankrot, jiné žijí už několik měsíců v červených číslech, jiným se naprosto daří. To je, prosím, aktuální situace na českém trhu, která je den ode dne jiná, protože den ode dne podnikatelé přežívají. Díky sezonním pracím, které se otevřely lidem na začátku teplého počasí, se potýkáme s nízkou nezaměstnaností, což je však pro podnikatele hledající zaměstnance naprosto nechtěná situace. Díky tomu, že neustále odchází řada lidí do zahraničí za lepšími podmínkami, se musí podnikatelé připravit na to, že nábory zaměstnanců budou probíhat i u nich ve firmě co nevidět. Jenže bohužel nábory nebudou obsahovat stovky zájemců, protože takových zájemců zkrátka není.

Na českém trhu se dnes potýkáme s neuvěřitelným množstvím pracovních míst, která jsou k dispozici. Bohužel však nemůžeme najít ty, kteří by na taková místa byla ideální. Toto je situace mnoha podnikatelů, ale není to situace například Wolkswagenu, který jako málo podniků zvyšuje své prodeje, a tím se mu zvyšují i zisky. Německá automobilka prodala v poslední době zhruba o tři a půl procenta více vozů jako loni, což je pro automobilku hlavně v současné ekonomické situaci naprosto zásadní a opravdu fantastické!

Oproti loňskému roku se však trochu zaostává

Úspěchy se sice slaví díky aktuálnímu prodeji, ovšem je nutné podotknout, že jestli by se bral celý dosavadní rok a prodej minulého roku, zatím se trochu zaostává. Automobilka zatím zaznamenala pokles zhruba o půl procenta. Díky zvýšení prodeje se však tato situace určitě změní, a to hned v následujících měsících. Je však třeba zmínit, že pokud chce být tato německý automobilka lepší než loni, musí prodat více jak deset milionů celá tři vozů. Právě toto číslo ji udrželo na žebříčku nejlepších automobilek na prvním místě. Pokud chce i letos udržet tento titul celosvětové jedničky v automobilovém průmyslu, pak bude muset podstoupit razantní kroky a mít trochu náskok do dalších měsíců.

Další články